Category Archives: Shqiperi

Ekipet nga Kosova nisin operacionet e shpëtimit në Shqipëri

      Comments Off on Ekipet nga Kosova nisin operacionet e shpëtimit në Shqipëri

Ekipet për shpëtim dhe ekspertët për vlerësimin e situatës të Agjencisë për Menaxhim të Emergjencave të Republikës së Kosovës, të cilat janë nisur sot në mëngjes me miratimin e ministrit të Punëve të Brendshme, Falmur Sefaj, kanë mbërritur në qytetin e Fierit të Republikës së Shqipërisë, ku kanë filluar operacionet… Read more »

Tirana nën ujë, pamje të filmuara me “dron” – VIDEO

      Comments Off on Tirana nën ujë, pamje të filmuara me “dron” – VIDEO

Motit me reshje të dendura, që solli edhe përmbytje në pjesën më të madhe të vendit, nuk i shpëtoi as kryeqyteti. Madje, mbrëmjen e kaluar, autostrada Tiranë-Durrës u bllokua tërësisht, ndërsa mëngjesin e sotëm u bë i munduar kalimi vetëm në njërin krah të autostradës. Top Channel ka siguruar një… Read more »

Si t’i dalloni sëmundjet përmes këmbëve?

      Comments Off on Si t’i dalloni sëmundjet përmes këmbëve?

Dhimbjen në këmbë mos e merrni automatikisht si problem nga takat e larta apo nga këpucët e parehatshme. Kjo mund të jetë shenjë e ndonjë thyerjeje të lehtë e cila rrit rrezikun nga osteoporoza Dhimbjet apo pasiguria para ecjes mund të tregojnë në shumë sëmundje. Therjet në këmbë mund të… Read more »

Shqipëri, shënohet viktima e parë e përmbytjeve, një i vdekur në Laç

      Comments Off on Shqipëri, shënohet viktima e parë e përmbytjeve, një i vdekur në Laç

Është shënuar edhe viktima e parë e përmbytjeve në vend. Një person ka humbur jetën pasi një autoambulancë ka dalë jashtë rruge. Si pasojë ka humbur jetën shoqëruesi i të sëmurit. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Laçit. Mësohet se personi që ka humbur jetën ishte duke shoqëruar nënën për… Read more »