Category Archives: Shqiperi

Njihuni me shoferin nga Shqipëria që u kafshon veshin pasagjerëve (VIDEO)

      Comments Off on Njihuni me shoferin nga Shqipëria që u kafshon veshin pasagjerëve (VIDEO)

Policia e Sarandës ka arrestuar ditën e djeshme një 53-vjeçar, pasi gjatë një sherri me një person tjetër, i ka kafshuar veshin. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Nr.1 të Sarandë teksa Hajri Cako me profesion shofer, ka kafshuar në vesh Apostol Sinan, banues në Berat. Sipas komunikatës së policisë, 23… Read more »

Vëllai i Edi Ramës merr drejtimin e skuadrës së madhe në Shqipëri.

      Comments Off on Vëllai i Edi Ramës merr drejtimin e skuadrës së madhe në Shqipëri.

Vëllai i kryeministrit Edi Rama, Olsi, pritet të marrë detyrën e Drejtorit të përgjithshëmtë klubit të Partizanit. Lajmi pohohet nga burime pranë presidentit Gazmend Demi, raporton “Report Tv”. Ish- basketbollisti Olsi Rama pritet të prezantohet te Partizani në ditët në vijim. Edhe pak ditë më parë, vetë Olsi nuk e… Read more »

Skandal, punonjësit e Ministrisë së Drejtësisë nuk marrin rrogat

      Comments Off on Skandal, punonjësit e Ministrisë së Drejtësisë nuk marrin rrogat

Kur kanë kaluar 11 ditë nga muaji nëntor, punonjësit e Ministrisë së Drejtësisë ende nuk kanë marrë pagat. Lajmi është konfirmuar për Fjala Press nga punonjës brenda kësaj ministrie, të cilët janë ankuar se ende nuk kanë marrë rrogën e muajit nëntor. Edhe pse ata kanë kërkuar informacion për arsyet… Read more »

Parashikohet ndryshim drastik i temperaturave në Shqipëri.

      Comments Off on Parashikohet ndryshim drastik i temperaturave në Shqipëri.

Reshje të dobëta shiu parashikohen nesër në disa zona të vendit. Meteorologët parashikojnë edhe një rritje të ndjeshme temperaturash në vlerat ekstremale. Sipas Meteoalb: Kthjellime të shpeshta e vranësira kalimtare dominojnë zonat Qendrore, por vranësira të dendura dhe shira të dobët priten në ekstremet Veri-Jug. Gjatë mesditës vranësirat shtohen në… Read more »

Gruaja e trajnerit brazilian të Tiranës: Ja çka mendoja për shqiptarët

      Comments Off on Gruaja e trajnerit brazilian të Tiranës: Ja çka mendoja për shqiptarët

Në Tiranë, Ze Maria jeton me bashkëshorten e tij, Sandra Mara dhe djemtë Marcelo, 19 vjeç dhe Danjel, 17 vjeç. Gruaja e trajnerit brazilian të Tiranës: Ja çka mendoja për shqiptarët Autori: Lajmi.net Lajme futbolli, Sport10:33, 11 December 2017 Në Tiranë, Ze Maria jeton me bashkëshorten e tij, Sandra Mara… Read more »

Bekim Jashari bën betimin si kryetar i Skënderajt

      Comments Off on Bekim Jashari bën betimin si kryetar i Skënderajt

Bekim Jashari, i cili doli fitues në zgjedhjet lokale në Skënderaj, sot bëri betimin e tij si kryetar i kësaj komune. Në fjalimin e tij, ai falënderoi qytetarët për besimin e dhënë dhe siguroi në sundimin e ligjit, ai tha se krenaria e familjes Jashari do të përcillet edhe në… Read more »