Category Archives: Maqedoni Veriore

Mjeku shqiptar nga Maqedonia, shpresa e shëndetësisë gjermane

      Comments Off on Mjeku shqiptar nga Maqedonia, shpresa e shëndetësisë gjermane

Dymbëdhjetë për qind e e mjekëve në Klinikën Obergöltzsch në Rodewisch të Gjermanisë janë të huaj. Njëri nga ta është edhe shqiptari nga Maqedonia, Besmir Elmazi (nga fshati Krani i Prespës), i cili tash e një vit është duke jetuar në qytetin gjerman. Kur i erdhi oferta nga Obergöltzsch, Besmir… Read more »

Zbulohet kundërshtari i radhës i Nuri Seferit, ai është i frikshëm (Foto)

      Comments Off on Zbulohet kundërshtari i radhës i Nuri Seferit, ai është i frikshëm (Foto)

“Tysoni” shqiptar, Nuri Seferi zyrtarizoi kthimin e tij në ring dhe ajo datë do të jetë 22 dhjetori i këtij viti. Por, Seferi edhe pse dha lajmin e shumë pritur, nuk e zbuloi kundërshtarin dhe detajet tjera. IndeksOnline, mëson se si kundërshtar boksieri shqiptar do ta ketë gjeorgjianin, Gogita Gorgiladze…. Read more »

Vazhdojnë reshjet e shiut, më shumë shi në Ohër, më pak në Tetovë

      Comments Off on Vazhdojnë reshjet e shiut, më shumë shi në Ohër, më pak në Tetovë

Nga Drejtoria për punë hidro-meteorologjike e Maqedonisë informojnë se sot deri në ora 16 reshje më të mëdha të shiut ka pasur në Ohër, me 22 litra në metër katror, pasojnë Mavrova me 18 litra, Llazaropojë me 17, Pretor dhe Pozharan me 15, ndërsa Tetova me 14 litra në metër… Read more »

Gruaja e Çavkovit apel organeve të drejtësisë : Ai nuk ndjehet mirë me shëndet (Video)

      Comments Off on Gruaja e Çavkovit apel organeve të drejtësisë : Ai nuk ndjehet mirë me shëndet (Video)

Familja e ish-Drejtorit për Siguri Publike, Mitko Çavkov, është ankuar tek Avokati i Popullit për shëndetin e të paraburgosurit. Këtë na e konfirmuan edhe nga zyra e Avokatit duke thëne se me raport do të dilet ditën e hënë, pasi ekipi që po merret me këtë çështje është në punë… Read more »

A duhet të dorëhiqen Bujar Osmani e Artan Grubi pas lirimit të akuzuarve të rastit Monstra? (Video)

      Comments Off on A duhet të dorëhiqen Bujar Osmani e Artan Grubi pas lirimit të akuzuarve të rastit Monstra? (Video)

Rasti “Monstra” kishte shkakatuar bujë në opinionin shqiptar, por në atë kohë në opinion kishte daluar Bujar Osmani i BDI-së për të arsyetar këtë aksion policor ndaj shqiptarëve, ndërsa tani Osmani do të jetë pjesë e Qeverisë së Zoran Zaev. Për më tepër ndiqeni videon: Ndryshe, janë bërë pesë vjet… Read more »

AGIM ISMAILIOVIQ: FALËNDERON POPULLIN SHQIPTARË PËR PËRKRAHJEN

      Comments Off on AGIM ISMAILIOVIQ: FALËNDERON POPULLIN SHQIPTARË PËR PËRKRAHJEN

“Ju falenëdëroj të gjithëve për përkrahjen, deri në ditën e sodit. Zoti e shpërbleftë këtë popull, i cili na ka përkrah prej në fillim. I gëzoftë gjitha nënat e të burgosurve. Ka njerëz që janë shumë të pafajshëm që janë brenda. Ata që e kanë bërë këtë vepër duhet të… Read more »