Category Archives: Maqedoni Veriore

Ja cfarë kanë bërë “Shvercerat” për Palestinën!

      Comments Off on Ja cfarë kanë bërë “Shvercerat” për Palestinën!

Tifozët e FC Shkupit “Shvercerat” kanë treguar mbështetjen për popullin e Palestinës duke shfaqur banderola ku shkruante se Kudsi (Jerusalemi) është Palestinë. “SHVERCERAT QUDS IS PALESTINE 👏👏👏👏👏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸”   Edhe ne u bashkangjitemi tifozëve dhe e mbështesim Palestinën.

Statistika e popullsisë për Kumanovën më 1919

      Comments Off on Statistika e popullsisë për Kumanovën më 1919

Komiteti “MKK” më 1919: Kumanova 70% shqiptarë, 24% bullgarë, 5% serbë, 1% turq Mr. sc. Fitim RIFATI Instituti i Historisë – Prishtinë Në dy dekadat e para të shek. XX në Kosovë, e cila deri në vitin 1912 kishte statusin administrativ të vilajetit me kryeqendër Shkupin, në kuadër të Perandorisë… Read more »

Incident i armatosur në Ohër, mbetet një shqiptar i plagosur (Foto)

      Comments Off on Incident i armatosur në Ohër, mbetet një shqiptar i plagosur (Foto)

Një person është plagosur me armë zjarri në qytetin e Ohrit njoftojnë dëshmitarët okular rasti konfirmohet edhe nga policia mëson Strugalajm Në vendngjarje përveç policisë e cila po heton ka shkuar edhe makina e ndihmës së shpejt .Nga policia njoftojnë se gjatë ditës do dalin me detaje rreth rastit. Nëse… Read more »

Pasi mori dy çmime në “Kënga Magjike”, Fifi ka diçka për të thënë

      Comments Off on Pasi mori dy çmime në “Kënga Magjike”, Fifi ka diçka për të thënë

Edhe këtë vit si çdo herë tjetër, konkurrenca mes artistëve ishte shumë e madhe, pasi shumë këngë vlerësoheshin si pretendente për çmimin e parë, shkruan lajmi.net. Një këngëtare që u prita ta marrë çmimin kryesor ishte edhe artistja nga Kosova, Filloreta Raçi e njohur si Fifi. Por, ajo nuk arriti… Read more »

Tani mund të gjeni punë në Gjermani, Norvegji dhe Suedi vetëm me pasaportë të Maqedonisë

      Comments Off on Tani mund të gjeni punë në Gjermani, Norvegji dhe Suedi vetëm me pasaportë të Maqedonisë

Tani është e lehtë të gjesh punë në Gjermani, Suedi dhe Norvegji, edhe atë me pasaportë të Maqedonisë. Nëse vizitoni faqen, ec.europa.eu/eures, mund të gjeni punë në një nga shpalljet që janë publikuar, përcjell Fol. Nëse dëshironi të shkoni në Suedi, ju duhet vetëm pasaporta, ndërsa kushtet tjera negociohen me… Read more »