Category Archives: Sport

Florentino Perez Comments On Ronaldo’s 5th Ballon D’Or

      Comments Off on Florentino Perez Comments On Ronaldo’s 5th Ballon D’Or

“Everyone knows Real Madrid must always win. Our love story with the Champions League and Ballon d’ Or. It is why we have so many Ballon d’Or winners. For me Cristiano is the most complete player. The true heir to Di Stefano. His 5th is a recognition to the best player in… Read more »

MUST READ: How money won Cristiano Ronaldo after winning Ballon d’Or? You will be shocked.

      Comments Off on MUST READ: How money won Cristiano Ronaldo after winning Ballon d’Or? You will be shocked.

Cristiano Ronaldo won Ballon d’Or. Portugese won Ballon d’Or for five time in his career. But it’s something other what you will be schoked, how money won Ronaldo? To learn how much Cristiano Ronaldo won, click ad, wait some seconds, and post (which is noted how Ronaldo won) will open… Read more »

Momenti kur Cristiano Ronaldo pranoi Topin e tij të pestë të Artë.

      Comments Off on Momenti kur Cristiano Ronaldo pranoi Topin e tij të pestë të Artë.

Ashtu edhe siç pritej , Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin ‘France Football – Topi i Artë’ per vitin 2017, duke u shpallur fitues i ketij trofeu per te dytin vit radhazi dhe të pestin në karrierën e tij. Portugezi poashtu kishte fituar vitin e kaluar Topin e tij të 4-të… Read more »

Nike zbulon para kohe fituesin e ‘Topit të Artë’, është …(Foto)

      Comments Off on Nike zbulon para kohe fituesin e ‘Topit të Artë’, është …(Foto)

Kompania e veshmbathjeve, Nike ka zbuluar para kohe fituesin e ‘Topit të Artë’, për vitin 2017. Në mesin e 30 kandidatëve për këtë çmim, kryesorë janë sulmuesi portugez Cristiano Ronaldo dhe sulmuesi argjentinas Lionel Messi. Portugezi mbetet favorit para rivalit të tij më të madh Lionel Messi falë trofeve të… Read more »

France Football fillon zbulimin e emrave për Topin e Artë, dalin 10 emrat e parë që largohet nga gara (Foto)

      Comments Off on France Football fillon zbulimin e emrave për Topin e Artë, dalin 10 emrat e parë që largohet nga gara (Foto)

Janë zbuluar dhjetë emrat e parë të futbollistëve që nuk mund ta fitojnë çmimin e madh prestigjioz që e dhuron France Football, Topin e Artë. Ceremonia zyrtare për ndarjen e çmimit të madh individual Topi i Artë, i cili dhurohet nga revista franceze France Football pritet të fillojë nga ora… Read more »

Shorti i Ligës së Kampionëve, ky është lajmi i fundit!

      Comments Off on Shorti i Ligës së Kampionëve, ky është lajmi i fundit!

Ai mbahet të hënën në ora 12:00. Janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Çiftet e radhës do të na mësojë shorti që organizohet nga UEFA. Ai mbahet të hënën në ora 12:00. Më poshtë i keni ekipet e kualifikuara nga 8… Read more »