Author Archives: admin2

Ky është 6 vjecari që u bë milioner nga Youtube!

      Comments Off on Ky është 6 vjecari që u bë milioner nga Youtube!

Ryan 6-vjeçar i Ryan ToysReview të YouTube bëri 11 milionë dollarë të ardhura këtë vit nga llogaria e tij në YouTube, sipas Forbes. Ryan ToysReview u rendit për vendin e tetë këtë vit në listën vjetore të Forbes për llogaritë më të mira të YouTube. Ryan ToysReview bëri rreth 11… Read more »

Ja sa kohë i duhet një të huaji që të mësojë shqip!

      Comments Off on Ja sa kohë i duhet një të huaji që të mësojë shqip!

A është i lehtë mësimi i gjuhës shqipe për të huajt? Përgjigjja është: Jo. Gjuha shqipe është një ndër gjuhët më të vështira për t’u mësuar nga të huajt. Ajo renditet në nivelin e katër për nga vështirësia nga pesë nivele në total. Instituti i Shërbimit të Jashtëm ka bërë… Read more »

Mesazhi i Gold AG nga Gjermania për vdekjen e aktorit Blerim Peci!

      Comments Off on Mesazhi i Gold AG nga Gjermania për vdekjen e aktorit Blerim Peci!

Si cdo njeri tjetër edhe Gold AG iu bashkangjit lutjeve dhe ngushëllimeve për aktorin, i cili ndërroi jetë sot.   Reperi i njohur Arian Agushi shhkruan në Facebook: “Allahu të mëshiroftë Blerim.”   Aktori Blerim Peci ndërroi jetë sot në mëngjes duke lënë pas vepra të shumta artistike.  

Fjalimi i Sulltanit Erdogan që po bën “BOOM”- tregon se si izraelitët e okupuan Palestinën. (Video)

      Comments Off on Fjalimi i Sulltanit Erdogan që po bën “BOOM”- tregon se si izraelitët e okupuan Palestinën. (Video)

Presidenti Erdogan si gjithmonë në përkrahje të Palestinës. Ai ua hedh të gjitha në shesh. Tregon se si izraelitët me kalimin e kohës e okupuan Palestinën.   Sulltani Erdogan nuk ua ka frikën askujt, sepse ai i frikohet vetëm Zotit.   Këto fotografi po bëjnë xhiro në botë. Për ta… Read more »

FSK merr 53 milionë euro nga buxheti

      Comments Off on FSK merr 53 milionë euro nga buxheti

Qeveria e Republikës së Kosovës, në buxhetin prej dy miliardë e 80 milion eurosh për vitin 2018, ka ndarë shumën prej 53 milionë eurove për Forcën e Sigurisë së Kosovës dhe fillimin e shndërrimi të saj në Forca të Armatosura të Kosovës. Indeksonline merr vesh se sipas planifikimit të buxhetit… Read more »

Lista e plotë e shampove të paligjshme që shkaktojnë kancerin! A është shampoja juaj në këtë listë?

      Comments Off on Lista e plotë e shampove të paligjshme që shkaktojnë kancerin! A është shampoja juaj në këtë listë?

Nje studim mbi sapunet dhe shampot zbuloi se 98 prej produkteve të përfshira përmbanin një kancerogjen potencial të quajtur cocamide diethanolamine (cocamide DEA). Disa nga artikujt me vl;ere të lartë në këtë përbërës janë shampo të prodhuara nga Palmolive, Colgate, Paul Mitchell dhe shumë të tjerë. Shumica e njerëzve besojnë… Read more »