Category Archives: Bota

Komandanti izraelit filmohet duke vjedhur mollë

      Comments Off on Komandanti izraelit filmohet duke vjedhur mollë

Shfaqen pamje të momenteve ku komandanti i skuadrës izraelite në qytetin nën pushtim El Halil në Bregun Perëndimor po vidhte mollë nga tezga e një tregtari ambulant që i përkiste një palestinezi, transmeton Anadolu Agency (AA). Duke u përhapur në mediat sociale janë bërë temë e talljeve pamjet e momentit… Read more »

Erdoğan: Nuk do ta braktisim Kudsin në mëshirën e një vendi vrasës të fëmijëve

      Comments Off on Erdoğan: Nuk do ta braktisim Kudsin në mëshirën e një vendi vrasës të fëmijëve

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në një fjalim në kongresin e 6-të të zakonshëm të AK Partisë, në qytetin Sivas, është shprehur: “Kudsi është drita e syve tanë, ne nuk do ta braktisim Kudsin në mëshirën e një vendi vrasës të fëmijëve. Ne Kudsin nuk do ta lëmë në… Read more »

Shenjat e bardha në thonj tregojnë diçka për shëndetin tuaj

      Comments Off on Shenjat e bardha në thonj tregojnë diçka për shëndetin tuaj

Shumica prej nesh nuk ia kemi idenë se çfarë janë shenjat e bardha që shpesh na dalin në thonj. Këto shenja kanë forma të ndryshme dhe shkaku i formimit të tyre gjithashtu është i ndryshëm. Më poshtë Faktoman ju shpjegon se çfarë tregojnë këto shenja për shëndetin tuaj. Këto shenja… Read more »

Njohja e Jerusalemit, kaos në ambasadën e Amerikës në Bejrut (Video)

      Comments Off on Njohja e Jerusalemit, kaos në ambasadën e Amerikës në Bejrut (Video)

Para ambasadës së Amerikës në Bejrut, kryeqytetin e Libanit ka shpërthyer një protestë e ashpër në kundërshtim të vendimit të Donald Trump, për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit. Konfliktet filluan kur protestuesit u përpoqën të hyjnë në ndërtesën e ambasadës, e për t’i larguar ata u përdor gaz… Read more »

Thirrja e Papa Françeskut për Jerusalemin.

      Comments Off on Thirrja e Papa Françeskut për Jerusalemin.

Papa Françesku kërkoi edhe një herë sot qetësi dhe durim nga të gjitha palët, pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump, i cili njohu Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, çka do të pasohet edhe me zhvendosjen e ambasadës amerikane në Qytetin e Shenjtë. “Ati i Shenjtë përsërit kërkesën e tij… Read more »