Category Archives: Bota

Apostolova kërkon shkarkimin e zyrtarëve të korruptuar – LEXO ME SHUME

      Comments Off on Apostolova kërkon shkarkimin e zyrtarëve të korruptuar – LEXO ME SHUME

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, tha se prioritetet e Kosovës në muajt ne vazhdim duhet te jenë në sistemin e drejtësisë dhe reformat ne arsim. Këtë deklaratë, Apostolova e bëri gjatë takimit të Forumit të Lartë të organizuar nga Ministria e Integrimit Evropian, shkruan arbresh.info…. Read more »

Pronari kërkon pagesë me Bitcoin, për veturën e tij McLaren 720S (Foto)

      Comments Off on Pronari kërkon pagesë me Bitcoin, për veturën e tij McLaren 720S (Foto)

Pronari i paemëruar nga Shtetet e Bashkuara, ka vendosur që ta vë në shitje super-makinën tërësisht të re McLaren 720S, por jo me një valutë të zakonshme. Në këmbim të kësaj veture sportive, ai kërkon 30 Bitcoinë, që në treg arrijnl vlerën e rreth 440 mijë dollarëve. Megjithëse ky McLaren… Read more »

Zuckerberg: Myslimanët do të kenë përherë përkrahjen e Facebook-ut

      Comments Off on Zuckerberg: Myslimanët do të kenë përherë përkrahjen e Facebook-ut

Marck Zuckerberg, themeluesi i rrjetit më të madh social, ka shprehur përkrahjen e tij për myslimanët, të cilët, sipas tij, janë duke u frikësuar për persekutimin e mundshëm për veprimet e të tjerëve, transmeton Kosova Post. Pas sulmeve në Paris dhe urrejtjes gjatë kësaj jave, mund të imagjinoj frikën që… Read more »

Mbi 142 miliardë dollarë eksportet e Turqisë në 11 muajt e vitit

      Comments Off on Mbi 142 miliardë dollarë eksportet e Turqisë në 11 muajt e vitit

Eksportet e Turqisë në periudhën janar- nëntor 2017 kanë arritur në shifrat prej 142.7 miliardë dollarë që është një rritje me 10.7 për qind krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, raporton Anadolu Agency, transmeton Kosova Post. Asambleja e Eksportuesve Turq (TIM), thotë se vetëm gjatë muajit nëntor,… Read more »

Kafja mbronë e zemrën

      Comments Off on Kafja mbronë e zemrën

Çdokush mund të reduktojë rrezikun e sulmeve në zemër apo infarktit thjesht duke pirë dhe një filxhan kafe më shumë në ditë, sipas një studimi të ri. Studimi thotë se me çdo filxhan kafe, pija ul rrezikun e sulmeve në zemër me 8 për qind, dhe infarktin me 7 për… Read more »

Kalin: Dënojmë deklaratat e Netanjahut

      Comments Off on Kalin: Dënojmë deklaratat e Netanjahut

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, İbrahim Kalın, është shprehur se “Ata që mendojnë se do të bëjnë Kudsin, kibla jonë e parë, kryeqytet të një shteti pushtues me një të thënë e të bërë, janë të angazhuar në punë të padobishme. Zyrtarët izraelitë duhet t’i japin fund pushtimit të territoreve… Read more »