Category Archives: Kosove

Borë dhe ftohët gjatë javës së ardhshme!

      Comments Off on Borë dhe ftohët gjatë javës së ardhshme!

Sipas parashikimit të Institutit hidrometeorologjik të Kosovës gjatë pesë ditëve të ardhshme Kosova do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot relativisht i ftohtë dhe me kushte për reshje të dobëta bore, kryesisht në dy ditët e para të… Read more »

Ekipet nga Kosova nisin operacionet e shpëtimit në Shqipëri

      Comments Off on Ekipet nga Kosova nisin operacionet e shpëtimit në Shqipëri

Ekipet për shpëtim dhe ekspertët për vlerësimin e situatës të Agjencisë për Menaxhim të Emergjencave të Republikës së Kosovës, të cilat janë nisur sot në mëngjes me miratimin e ministrit të Punëve të Brendshme, Falmur Sefaj, kanë mbërritur në qytetin e Fierit të Republikës së Shqipërisë, ku kanë filluar operacionet… Read more »

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka një lajm të rëndësishëm për vozitësit!

      Comments Off on Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka një lajm të rëndësishëm për vozitësit!

Pas reshjeve të shiut gjatë dy ditëve, në vendin tonë ka rënë borë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe sot do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu të intensitetit mesatar, kurse në viset malore reshjet e shiut do të jenë të përziera me fjolla bore…. Read more »

Si t’i dalloni sëmundjet përmes këmbëve?

      Comments Off on Si t’i dalloni sëmundjet përmes këmbëve?

Dhimbjen në këmbë mos e merrni automatikisht si problem nga takat e larta apo nga këpucët e parehatshme. Kjo mund të jetë shenjë e ndonjë thyerjeje të lehtë e cila rrit rrezikun nga osteoporoza Dhimbjet apo pasiguria para ecjes mund të tregojnë në shumë sëmundje. Therjet në këmbë mund të… Read more »

Pyetja e këtij djaloshi “përloti” Shefqet Krasniqin, Nëse je i dobët mos e dëgjo (Video)

      Comments Off on Pyetja e këtij djaloshi “përloti” Shefqet Krasniqin, Nëse je i dobët mos e dëgjo (Video)

Është i njohur si doktor i zemrave. Ai në një emsion, ku ai jep përgjigjje për shumë pyetje të karakterit fetar, është kur ka marrë një pyetje të karakterit subjektiv.Një telefonues e kishte pyetur: “Çfarë do ti thonit Profetit Muhamed po ta takonit tani?”Kjo pyetje sikur e ka sikletuar hoxhën… Read more »

Zbulohet kundërshtari i radhës i Nuri Seferit, ai është i frikshëm (Foto)

      Comments Off on Zbulohet kundërshtari i radhës i Nuri Seferit, ai është i frikshëm (Foto)

“Tysoni” shqiptar, Nuri Seferi zyrtarizoi kthimin e tij në ring dhe ajo datë do të jetë 22 dhjetori i këtij viti. Por, Seferi edhe pse dha lajmin e shumë pritur, nuk e zbuloi kundërshtarin dhe detajet tjera. IndeksOnline, mëson se si kundërshtar boksieri shqiptar do ta ketë gjeorgjianin, Gogita Gorgiladze…. Read more »