Category Archives: Kosove

Nxënësit në Prishtinë pinë drogë, në Preshevë falen, RTK akuzon preshevarët.(Foto dhe Video)

      Comments Off on Nxënësit në Prishtinë pinë drogë, në Preshevë falen, RTK akuzon preshevarët.(Foto dhe Video)

Vetëm në një ngushticë të vogël në rrugën  “Zenel Salihu”, në afërsi të gjimnazit “Sami Frashëri” në Prishtinë, janë parë dhjetëra nxënës duke pirë marihuanë, shihni videon: (nëse nuk ju shfaqet video, shtypeni reklamën dhe do t’a shikoni). Foto e nxënësve poashtu duke konsumuar drogë në Prishtinë: Ndërsa në Luginën… Read more »

Thaçi: Kosova bëri dy hapa të mëdhenj këtë javë për të ardhmen e saj

      Comments Off on Thaçi: Kosova bëri dy hapa të mëdhenj këtë javë për të ardhmen e saj

Presidenti Thaci përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se Kosova këtë javë ka bërë dy hapa të mëdhenj drejt ardhmërisë së sigurt. Këta dy hapa, presidenti Thaci ka thënë se ishin themelimi i ekipit përgatitor për Komisionin për të Vërtetën dhe Pajtimin dhe arritja e… Read more »

Haradinaj mirëpret gatishmërinë e italianëve për investime në Kosovë

      Comments Off on Haradinaj mirëpret gatishmërinë e italianëve për investime në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim investitorët italianë nga Kompania “Consorzio Servizi Integrati”, të kryesuar nga përfaqësuesit e kompanisë, Paolo Olmi dhe Domenico Bonanno, të cilët shprehën interesimin e tyre për të investuar në Kosovë në energjinë e ripërtritshme. Kryeministri Haradinaj, mirëpriti gatishmërinë e investitorëve italianë dhe i… Read more »

Mbi 31 mijë kosovarë u punësuan gjatë këtij viti në Gjermani

      Comments Off on Mbi 31 mijë kosovarë u punësuan gjatë këtij viti në Gjermani

Në një studim të publikuar të premten nga Instituti i Nürnbergut për Hulumtim të Tregut të Punës dhe të Profesioneve (IAB) janë prezantuar rezultatet e rregullores që Qeveria Federale e Gjermanisë pati futur në fuqi në tetor të vitit 2016 për sigurimin e vizave të punës për shtetasit e vendeve… Read more »

Ky është armatimi që Amerika ja dha Shqipërisë “dridhen” serbët (Pamje)

      Comments Off on Ky është armatimi që Amerika ja dha Shqipërisë “dridhen” serbët (Pamje)

250 blinda për transport strategjik priten të zbarkojnë në Shqipëri nga US ARMY (dergesa e pare) dhe ne muajt në vazhdim do vijnë dhe 180 te tjera. Shqiperia do i paguaje Amerikës vetëm 15 milione Euro për to, ndërsa pjesa tjeter vjen si shperblim per punen e mire dhe kontributin… Read more »

Do të habiteni, Ja kush ju shiste armët luftëtarëve të UÇK’së? (VIDEO)

      Comments Off on Do të habiteni, Ja kush ju shiste armët luftëtarëve të UÇK’së? (VIDEO)

Do të habiteni, Ja kush ju shiste armët luftëtarëve të UÇK’së? Shikojeni se ku u gjetën armët e para kur krisi pushka e parë. Është shfaqur pjesa e dytë e dokumentarit ekskluziv “Kur ra Shqipëria”.Në këtë dokumentar jepen detaje interesante për fillimin e luftës për çlirim në Kosovë. Duke klikuar… Read more »