Category Archives: Kosove

Ministri serb: Edhe pas 11 vitesh “Kosova është Serbi” / VIDEO ME PERKTHIM

      Comments Off on Ministri serb: Edhe pas 11 vitesh “Kosova është Serbi” / VIDEO ME PERKTHIM

Kryetari i Partisë Kombëtare Serbe (SNP) njëherësh ministër në Qeverinë e Serbisë, Nenad Popoviq ka thënë se edhe pas këtyre 11 viteve duke iu referuar përvjetorit të Pavarësisë se “Kosova është Serbi”.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e videosDuhet të Klikoni në Reklam dhe pas hapet

Ushtarët kosovarë parakalojnë për herë të parë në 11 vjetorin e Pavarësisë / VIDEO

      Comments Off on Ushtarët kosovarë parakalojnë për herë të parë në 11 vjetorin e Pavarësisë / VIDEO

Trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë filluar të parakalojnë në sheshet kryesore të Prishtinës.Parakalimi është bërë duke filluar nga Sheshi “Zahir Pajaziti” deri të Sheshi “Ibrahim Rugova” Ky parakalim është për nder të Ditës së Pavarësisë së Kosovës, njofton Klan Kosova.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme… Read more »

Veteranët kërkojnë përfshirjen në Ligjin e Pagave (VIDEO)

      Comments Off on Veteranët kërkojnë përfshirjen në Ligjin e Pagave (VIDEO)

Emblemën që e mbanin në uniforma, të premten e vendosën në flamuj e pankarta.Ish-ushtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dolën para qeverisë për të protestuar në shenjë pakënaqësie që sipas tyre, po u bëhet e padrejtë nga qeveritarët lidhur me pagat.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen… Read more »

Behgjet Pacolli e ftoi Madeleine Albright të vizitojë Kosovën – VIDEO

      Comments Off on Behgjet Pacolli e ftoi Madeleine Albright të vizitojë Kosovën – VIDEO

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, është takuar me ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright.Pacolli tha se takimi me Albright është gjithmonë emocional, njofton Klan Kosova.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e videosDuhet të Klikoni në Reklam dhe pas hapet

Kurti: Qeveria e re e Kosovës duhet t’ia korrigjojë pasurinë e Thaçit – VIDEO

      Comments Off on Kurti: Qeveria e re e Kosovës duhet t’ia korrigjojë pasurinë e Thaçit – VIDEO

Kryetari i Vetëvendsojes, Albin Kurti, ka kujtuar sot marëveshjen Thaçi-Vujanoviq për demarkimin e kufirit me Malin e Zi.“Sot janë mbushur fiks një vit nga marrëveshja Thaçi-Vujanoviq. Thanë se me atë nënshkrim e garantojnë korrigjimin e kufirit me Malin e Zi dhe do t’i kthejnë ato 8.200 hektarë”, ka thene Kurti.Video… Read more »

Kreu i FFK-së darkon me presidentin e FIFA-s / VIDEO

      Comments Off on Kreu i FFK-së darkon me presidentin e FIFA-s / VIDEO

Pas përfundimit të Samitit të FIFA-s në Stamboll, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, ka qenë në darkë të përbashkët me presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino.Së bashku ata kanë shkuar në një restorant në Stamboll, ku kanë shijuar specialitetet turke dhe natyrisht edhe suksesin e Samitit, transmeton Klan Kosova.Video është më… Read more »