Category Archives: Maqedoni Veriore

Maqedonia e Veriut sot shkruan histori

      Comments Off on Maqedonia e Veriut sot shkruan histori

Sot shkruhet historia për Maqedoninë e Veriut. Aleatët e NATO-s së bashku me ministrin e jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov do të nënshkruajnë protokolin e pranimit, me Republikën e Maqedonisë së Veriut. Këtë e ka bërë të ditur edhe vet sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Kjo vjen, ku… Read more »

Deputeti shqiptar: Skënderbeu është babai i sërbisë – VIDEO

      Comments Off on Deputeti shqiptar: Skënderbeu është babai i sërbisë – VIDEO

Deklarata e deputetit shqiptar Dritan Abazoviq, për Skënderbeun ka nxitur reagime të ashpra nga publiku shqiptar.Deputeti shqiptar në Mal të Zi, Dritan Abazoviç ka deklaruar se Skënderbeu nuk është shqiptar. Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e videosDuhet të Klikoni në Reklam dhe pas hapet

“Të kemi kujdes në edukimin e fëmijëve tanë, t’i trajtojmë ata me mëshirë… (Lexojeni)

      Comments Off on “Të kemi kujdes në edukimin e fëmijëve tanë, t’i trajtojmë ata me mëshirë… (Lexojeni)

“Të kemi kujdes në edukimin e fëmijëve tanë, t’i trajtojmë ata me mëshirë që rastet negative t’i shëndërrojmë në raste të arta pozitive”. (Abdullah Abdulmu’ti) Një ditë sa ishte në klasë të dytë djalit tim i kishte humbur lapsi. Kur u kthye nga shkolla më tregoi dhe e pyeta se… Read more »

Zaev: Do të jem qytetari i parë maqedonas me pasaportë në gjuhën shqipe – VIDEO ME PERKTHIM

      Comments Off on Zaev: Do të jem qytetari i parë maqedonas me pasaportë në gjuhën shqipe – VIDEO ME PERKTHIM

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në intervistën e parë pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese, deklaroi se Ligji për gjuhët do të implementohet dhe ai do të jetë qytetari i parë maqedonas që pasaporta e tij do të përmbajë edhe gjuhën shqipe. Video është më poshtë se Reklama Nëse… Read more »

Thaçi takohet me Ramën

      Comments Off on Thaçi takohet me Ramën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Këtë e bëri të ditur Rama më anë të publikimit të një fotografie në rrjetin social Instagram. “Fotografia e Ditës” është mbishkrimi që ka shkruar Rama për këtë fotografi. Në fotografi shihet se ata të dy pinë… Read more »

Mjeku që për mrekulli shpëtoi jetën e pacientit – VIDEO

      Comments Off on Mjeku që për mrekulli shpëtoi jetën e pacientit – VIDEO

Pacienti i mbushen sytë me lot duke i dhënë dorën dr. AZBI AGUSHIT për tu përshëndetur. “Ju falemnderit zoti doktor për të gjitha që ju dhe bashkëpunëtorët tuaj keni bërë për mua”. Ai vetëm tash e ka me të vërtetë të qartë se në repartin e Klinikës për Anestezion në… Read more »