Category Archives: Shqiperi

Qielli shqiptar ‘nxihet’ nga avionët e NATO-s, çfarë do të ndodhë – SHIKO VIDEON

      Comments Off on Qielli shqiptar ‘nxihet’ nga avionët e NATO-s, çfarë do të ndodhë – SHIKO VIDEON

Gjatë ditës së nesërme disa avionë të NATO-s do të ‘përshëndesin’ qiellin shqiptar duke fluturuar ulët mbi Tiranë.Bëhet fjalë për disa avionë të vegjël si edhe të tjerë monitorues që do të fluturojnë për disa minuta në qiellin e Tiranës në formë përshëndetje për shqiptarët. Video është më poshtë se… Read more »

Humbën prindërit, historia e katër vëllezërve jetimë të zhytur në varfëri – VIDEO

      Comments Off on Humbën prindërit, historia e katër vëllezërve jetimë të zhytur në varfëri – VIDEO

Kanë mbetur jetimë e jetojnë të vetëm në varfëri. Para tre vitesh humbën nënën e tyre ndërkohë një javë më parë humbën dhe babain.Ora News ishte në banesën e tyre për të sjellë kushtet ekstreme ku jetojnë. Fshati i ka falur një sobë për tu ngrohur në këto ditë të… Read more »

Rikthehen protestat, studentët godasin me vezë Ministrinë e Arsimit – VIDEO

      Comments Off on Rikthehen protestat, studentët godasin me vezë Ministrinë e Arsimit – VIDEO

Pas ngujimit në universitete duke protestuar për të drejtat e tyre, ditën e sotme të rinjtë kanë marrë vendimin e rradhës, duke u rikthyer para Ministrisë së Arsimit. Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e videosDuhet të Klikoni në Reklam dhe pas hapet

Tentoi të m;byste veten nga varfëria, Elvis Naçi i premton banesë – VIDEO

      Comments Off on Tentoi të m;byste veten nga varfëria, Elvis Naçi i premton banesë – VIDEO

Historia preku mbarë shqiptarët dhe nuk mund të mos prekte edhe Elvis Naçin, i cili bashkë me Sidrit Bejlerin e stafin e emisionit “Shqiptarët për Shqiptarët”, shkuan ta takojnë nënën e dy fëmijëve për të parë nga afër gjendjen e saj. Ligjerata është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me… Read more »

Thaçi takohet me Ramën

      Comments Off on Thaçi takohet me Ramën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Këtë e bëri të ditur Rama më anë të publikimit të një fotografie në rrjetin social Instagram. “Fotografia e Ditës” është mbishkrimi që ka shkruar Rama për këtë fotografi. Në fotografi shihet se ata të dy pinë… Read more »

Në këto rajone shitet nafta më jocilësore – VIDEO

      Comments Off on Në këto rajone shitet nafta më jocilësore – VIDEO

Një raport i Kontrollit të Lartë të Shtetit [KLSH] ka zbardhur zonat ku janë hasur më dendur mostrat e karburantit jashtë standardeve në gjithë territorin e vendit.Analiza e KLSH, e kryer vitin e shkuar, bazohet te kontrollet e ushtruara nga Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial [ISHTI] në subjektet tregtuese me… Read more »