Category Archives: Sport

Bayern rrit ofertën në 40 milionë për talentin e Chelsea, Callum Hudson-Odoi

      Comments Off on Bayern rrit ofertën në 40 milionë për talentin e Chelsea, Callum Hudson-Odoi

Bayerni i Mynihut e ka seriozisht me talentin anglez të Chelseat, Callum Hudson-Odoi dhe pasi mori një refuzim të prerë për ofertën prej 30 milionë eurosh, ka vendosur të shtojë shumën e ofruar në këmbim të kartonit të tij. Talenti 19-vjeçar i bluve të Londrës spikati gjatë përgatitjeve verore, por… Read more »

Goli i Shaqirit, shikojeni reagimin e këtij tifozi në karrocë / VIDEO

      Comments Off on Goli i Shaqirit, shikojeni reagimin e këtij tifozi në karrocë / VIDEO

Liverpooli ka regjistruar fitore jashtëzakonisht të rëndësishme në pasditën e sotme. Në ”Anfield”, skuadra e Jurgen Klopp ia doli ta mposhtë Newcastlen me rezultat, 4-0. Njërin prej golave e shënoi edhe Xherdan Shaqiri në pjesën e dytë të ndeshjes, transmeton IndeksOnline. Por, kamerat në stadium kanë zënë një moment mjaft… Read more »

Juventus kërkon transferimin e yllit tjetër të Real Madridit

      Comments Off on Juventus kërkon transferimin e yllit tjetër të Real Madridit

Marcelo mund të largohet nga Real Madridi në janar ose në fund të sezonit dhe Juventusi është klubi që ka shprehur interesim për mbrojtësin e krahut të majtë. Megjithatë, presidenti i Real Madridit Florentino Perez ka njoftuar tashmë se braziliani do të mbetet në Bernabe deri në fund të sezonit,… Read more »

Majlinda Kelmendi rikthehet në gara pas 14 muajsh

      Comments Off on Majlinda Kelmendi rikthehet në gara pas 14 muajsh

Majlinda Kelmendin do ta shohim në gara këtë fundjavë, pas 14 muajsh pauze, shkaku i lëndimit të pësuar në Kampionatin Botëror Budapest 2017, të mbajtur në fund të muajit gusht të vitit të kaluar. Kampionia Olimpike nga Lojërat Olimpike Rio 2016, do të garojë në Grand Slamin e xhudos Abu… Read more »

Dortmundi e mposhtë Atletico Madridin me rezultat të thellë

      Comments Off on Dortmundi e mposhtë Atletico Madridin me rezultat të thellë

Borussia Dortmund ka vazhduar me fitore edhe në Ligën e Kampionëve. Borussia Dortmund ka shënuar një fitore të thellë sot kundër Atletico Madridit. Gjermanët i kanë shënuar katër gola djemve të Diego Simeonës, duke i deklasuar madrilnët që sonte nuk ishin në elementin e tyre më të mirë për lojë…. Read more »