Author Archives: admin2

Emocionuese: Çun Lajçi, shpërthen në lotë n’Kosovë Show, e bën publikun të qajë – Ja arsyeja (Video)

      Comments Off on Emocionuese: Çun Lajçi, shpërthen në lotë n’Kosovë Show, e bën publikun të qajë – Ja arsyeja (Video)

Këtë javë të ftuar në emisionin n’Kosovë Show, janë aktori i njohur Çun Lajçi dhe djaloshi nga Lipjani i cili javë më parë la pa fjalë publikun shqiptar, Erjad Karpuzi, Sikurse në emisionet e kaluara, edhe ky emision ka sjellur plotë befasi dhe momente sa emocionuese aq edhe interesante. Për… Read more »

Prizrenasi rrahë gruan pasi nuk ia përgatiti bukën! (VIDEO)

      Comments Off on Prizrenasi rrahë gruan pasi nuk ia përgatiti bukën! (VIDEO)

Gjykata e Prizrenit ndaj të pandehurit me iniciale V.K. nga Prizreni i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh. Kjo pasi që i njëjti po dyshohet se ka kryer veprën penale të lëndimit të lehtë trupor. Këtë masë Gjykata e ka marrë pas kërkesës së Prokurorisë së Prizrenit.  “Për shkak… Read more »

Dyqani italian ofron punë me 1400 euro në muaj, por nuk gjen punëtorë

      Comments Off on Dyqani italian ofron punë me 1400 euro në muaj, por nuk gjen punëtorë

Kërkohet punëtor me rrogë 1400 euro në muaj, por nuk gjendet asnjë që të jetë i gatshëm që të punojë natën.Historia vjen nga Reschigliano di Campodarsego, provincë e Padova në Itali, ku një furrë buke, kërkon punonjës për përgatijen e bukës.Prej kohësh në xham qëndron varur tabela “Kërkohet punëtor”, por… Read more »

Hudhra mund t’iu shpëtojë jetën, ja si ta përdorni në sëmundjet e zemrës

      Comments Off on Hudhra mund t’iu shpëtojë jetën, ja si ta përdorni në sëmundjet e zemrës

Përvoja italiane e konsideron hudhrën si një lëndë hipotensive optimale.Ajo forcon, nxit dhe stimulon e lehtëson qarkullimin dhe pastrimin e gjakut. Hudhra ul tensionin e gjakut dhe forcon tkurrjet e zemrës, normalizon ritmin kardiak.Hudhra pakëson sasinë e kolesterolit, sheqerit dhe yndyrnave të gjakut. Në sëmundjen hipertonike, ka disa skema mjekimi… Read more »

Tabela edhe në shqip nga Tabanoca deri në Qafë Thanë (FOTO)

      Comments Off on Tabela edhe në shqip nga Tabanoca deri në Qafë Thanë (FOTO)

Në vendkalimin kufitar me Serbinë në Tabanoc, me Kosovën në Bllacë dhe Jazhincë, si dhe me Shqipërinë në Qafë Thanë, sot janë vendosur mbishkrimet ne tre gjuhë me emrin e ri Republika e Maqedonisë së Veriut, shkruan gazeta KOHA. Drejtori i Drejtorisë Doganore që paradite kishte paralajmëruar se gjatë ditës… Read more »

Erdoğan: BE nuk e pranon Turqinë vetëm pse jemi mysliman,ata nuk dinë të mbajnë premtimin e dhënë!

      Comments Off on Erdoğan: BE nuk e pranon Turqinë vetëm pse jemi mysliman,ata nuk dinë të mbajnë premtimin e dhënë!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha se Bashkimi Evropian nuk e pranon Turqinë për shkak se është një vend musliman. “Ne jemi muslimanë dhe ata nuk janë duke e pranuar vetëm për shkak se ne jemi muslimanë”, tha Erdogan gjatë një interviste të transmetuesve kombëtarë ATV . Ai shtoi gjithashtu… Read more »