Author Archives: admin

Behgjet Pacolli e ftoi Madeleine Albright të vizitojë Kosovën – VIDEO

      Comments Off on Behgjet Pacolli e ftoi Madeleine Albright të vizitojë Kosovën – VIDEO

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, është takuar me ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright.Pacolli tha se takimi me Albright është gjithmonë emocional, njofton Klan Kosova.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e videosDuhet të Klikoni në Reklam dhe pas hapet

Kurti: Qeveria e re e Kosovës duhet t’ia korrigjojë pasurinë e Thaçit – VIDEO

      Comments Off on Kurti: Qeveria e re e Kosovës duhet t’ia korrigjojë pasurinë e Thaçit – VIDEO

Kryetari i Vetëvendsojes, Albin Kurti, ka kujtuar sot marëveshjen Thaçi-Vujanoviq për demarkimin e kufirit me Malin e Zi.“Sot janë mbushur fiks një vit nga marrëveshja Thaçi-Vujanoviq. Thanë se me atë nënshkrim e garantojnë korrigjimin e kufirit me Malin e Zi dhe do t’i kthejnë ato 8.200 hektarë”, ka thene Kurti.Video… Read more »

Flamuri i Kosovës ngritet në kryeqytetin e Kanadasë (VIDEO)

      Comments Off on Flamuri i Kosovës ngritet në kryeqytetin e Kanadasë (VIDEO)

Për nder të festës së 11 vjetorit të Pavarësisë, në Otava të Kanadasë është ngritur flamuri i Kosovës.Ambasadori i Kosovës në Kanada, Lulzim Hiseni, ka thënë se këto dy vende gëzojnë raporte të shkëlqyera mese vete.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e videosDuhet të Klikoni në… Read more »

Të rinjtë e Shqipërisë surprizojnë policinë – u japin lule gjatë protestës / VIDEO

      Comments Off on Të rinjtë e Shqipërisë surprizojnë policinë – u japin lule gjatë protestës / VIDEO

Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike kanë dhënë një mesazh mjaft të bukur në momentet e para të fillimit të protestës para kryeministrisë.Ata u kanë dhënë lule të gjithë efektivëve të policisë, të cilët janë pozicionuar në rreshtin e parë të përballjes me protestuesit.Video është më poshtë se… Read more »

Kreu i FFK-së darkon me presidentin e FIFA-s / VIDEO

      Comments Off on Kreu i FFK-së darkon me presidentin e FIFA-s / VIDEO

Pas përfundimit të Samitit të FIFA-s në Stamboll, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, ka qenë në darkë të përbashkët me presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino.Së bashku ata kanë shkuar në një restorant në Stamboll, ku kanë shijuar specialitetet turke dhe natyrisht edhe suksesin e Samitit, transmeton Klan Kosova.Video është më… Read more »

Hapet panairi i produkteve vendore, prodhuesve nuk iu pëlqen lokacioni / VIDEO

      Comments Off on Hapet panairi i produkteve vendore, prodhuesve nuk iu pëlqen lokacioni / VIDEO

Vendi që u është caktuar që t’i ekspozojnë produktet e tyre nuk po iu pëlqen prodhuesve. Hamdi Abdullahu nga shoqata “Dyer e vyera”, në një intervistë për Ekonomia Onlinde, tha se vendi ku është zgjedhur që të mbahet ky panair nuk është i përshtatshëm për shkak të frekuentimit nga qytetarët.Video… Read more »