Kosova merr garanci nga Amerika: Serbia njeh Pavaresinë e Kosovës brenda dy viteve, taksa pezullohet brenda muajit shkurt?!

      Comments Off on Kosova merr garanci nga Amerika: Serbia njeh Pavaresinë e Kosovës brenda dy viteve, taksa pezullohet brenda muajit shkurt?!

Sot Kosova po feston 11 vjetorin e Pavarësisë së saj. Ndryshe prej viteve të kaluara, në këtë vit Kosova u gjend përballë një presioni ndërkombëtar, kjo e gjitha për shkak të taksës 100% të vendosur ndaj Serbisë dhe Bosnjës, shkruan Gazeta NewBorn. SHBA-ja bashkë me BE-në kanë ardhur me një… Read more »

Pamje nga momenti i thyerjes së kufirit në Koshare, 20 vjet më parë

      Comments Off on Pamje nga momenti i thyerjes së kufirit në Koshare, 20 vjet më parë

Janë bërë gati 20 vjet nga Beteja e Koshares, e cila konsiderohet si një nga betejat më të mëdha të lu.tës së Kosovës. Në këtë betejë, Brigada 138 “Agim Ramadani”, kishte arritur të thyej kufirin shqiptar-shqiptar, i cili për gati një shekull kishte ndarë shqiptarët. Në këtë betejë të pranverës… Read more »

Emocionuese: Çun Lajçi, shpërthen në lotë n’Kosovë Show, e bën publikun të qajë – Ja arsyeja (Video)

      Comments Off on Emocionuese: Çun Lajçi, shpërthen në lotë n’Kosovë Show, e bën publikun të qajë – Ja arsyeja (Video)

Këtë javë të ftuar në emisionin n’Kosovë Show, janë aktori i njohur Çun Lajçi dhe djaloshi nga Lipjani i cili javë më parë la pa fjalë publikun shqiptar, Erjad Karpuzi, Sikurse në emisionet e kaluara, edhe ky emision ka sjellur plotë befasi dhe momente sa emocionuese aq edhe interesante. Për… Read more »

Prizrenasi rrahë gruan pasi nuk ia përgatiti bukën! (VIDEO)

      Comments Off on Prizrenasi rrahë gruan pasi nuk ia përgatiti bukën! (VIDEO)

Gjykata e Prizrenit ndaj të pandehurit me iniciale V.K. nga Prizreni i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh. Kjo pasi që i njëjti po dyshohet se ka kryer veprën penale të lëndimit të lehtë trupor. Këtë masë Gjykata e ka marrë pas kërkesës së Prokurorisë së Prizrenit.  “Për shkak… Read more »

Dyqani italian ofron punë me 1400 euro në muaj, por nuk gjen punëtorë

      Comments Off on Dyqani italian ofron punë me 1400 euro në muaj, por nuk gjen punëtorë

Kërkohet punëtor me rrogë 1400 euro në muaj, por nuk gjendet asnjë që të jetë i gatshëm që të punojë natën.Historia vjen nga Reschigliano di Campodarsego, provincë e Padova në Itali, ku një furrë buke, kërkon punonjës për përgatijen e bukës.Prej kohësh në xham qëndron varur tabela “Kërkohet punëtor”, por… Read more »

Hudhra mund t’iu shpëtojë jetën, ja si ta përdorni në sëmundjet e zemrës

      Comments Off on Hudhra mund t’iu shpëtojë jetën, ja si ta përdorni në sëmundjet e zemrës

Përvoja italiane e konsideron hudhrën si një lëndë hipotensive optimale.Ajo forcon, nxit dhe stimulon e lehtëson qarkullimin dhe pastrimin e gjakut. Hudhra ul tensionin e gjakut dhe forcon tkurrjet e zemrës, normalizon ritmin kardiak.Hudhra pakëson sasinë e kolesterolit, sheqerit dhe yndyrnave të gjakut. Në sëmundjen hipertonike, ka disa skema mjekimi… Read more »