Category Archives: Fjala Press

Hajnat pa përvojë: Vjedhin mobiljet, por lënë ‘peng’ telefonin (Video)

      Comments Off on Hajnat pa përvojë: Vjedhin mobiljet, por lënë ‘peng’ telefonin (Video)

Dy hajdutë pa përvojë, përveç se kanë dështuar në përpjekjen e tyre për të vjedhur, janë filmuar edhe nga telekamerat e sigurisë që i kanë nxjerrë “blof”. Mediat italiane, shkruajnë se një djalë dhe një vajzë, në fund të festës për 20-vjetorin e kompanisë në Milano, kanë marrë me vete… Read more »

Zbulohet i fejuari milioner i Adelina Tahirit, ai është një 50 vjeçar nga Rusia (Foto)

      Comments Off on Zbulohet i fejuari milioner i Adelina Tahirit, ai është një 50 vjeçar nga Rusia (Foto)

Adelina Tahiri ditë më parë konfirmoi se i ka dhënë fund beqarisë. Bukuroshja e njohur e ekranit ka kohë që po flitet për një varg aferash, megjithatë, ajo i dha fund spekulimeve ditë më parë. Mediat maqedonase fillimisht raportuan për të dashurin e mundshëm të këngëtares së njohur shqiptare. Sipas… Read more »

Dembel apo gjeni? (Foto)

      Comments Off on Dembel apo gjeni? (Foto)

Të gjithëve na ka ndodhur të kthehemi në shtëpi pas një dite të lodhshme dhe të përtojmë të lëvizim edhe deri në dhomën e gjumit, dhe nevoja për të pushuar është e madhe. Dhe duke marrë parasysh faktin se nga lodhja hezitojmë të ngritemi në këmbë, shpesh lindin ide kreative… Read more »

Vetura u përfshi nga zjarri, pasi shoferja zbrazi benzinën brenda përmes një kapaku të vogël (Video)

      Comments Off on Vetura u përfshi nga zjarri, pasi shoferja zbrazi benzinën brenda përmes një kapaku të vogël (Video)

Julie Nicklin nga Lancester i Anglisë, ka zbrazur benzinë brenda veturës, përmes një kapaku që ndodhet pranë dritares në anën tjetër të rezervarit. Masa që ishte zbrazur brenda, ka bërë që makina të përfshihet nga zjarri, në momentin që u aktivizua motori, transmeton Fjala Press. Për më keq, shoferja ishte… Read more »

Babai kërcënon se do ta vrasë me thikë djalin e tij pesëmuajsh, mësuesit mundohen ta qetësojnë (Video, +18)

      Comments Off on Babai kërcënon se do ta vrasë me thikë djalin e tij pesëmuajsh, mësuesit mundohen ta qetësojnë (Video, +18)

Ky është momenti dramatik kur një baba kërcënon se do të vrasë me një thikë gjigante birin e tij, derisa mësuesit me çdo kusht mundoheshin ta bindin që të qetësohet. Pamjet amatore të filmuar me telefon, shfaqin incidentin që ka ndodhur në një shkollë në Arabinë Saudite, ku një burrë… Read more »

Dëgjon zhurmë nga nëntoka për tre ditë, kur zbulon çfarë ka e bën të ikë me vrap

      Comments Off on Dëgjon zhurmë nga nëntoka për tre ditë, kur zbulon çfarë ka e bën të ikë me vrap

Kur një njeri në San Diego dëgjoi zhurmë nga nëntoka, ai vendosi që ta injorojë. Por kur zhurma vazhdoi për tre ditë pa u ndalur, filloi të gërmojë dhe shpejt gjeti veten përballë një kafshe, raporton County News Center, transmeton lajmi.net Sapo e pa që ishte qen, thirri menjëherë qendrën… Read more »