Category Archives: Bota

Rëndësia e mamografive të përvitshme / VIDEO

      Comments Off on Rëndësia e mamografive të përvitshme / VIDEO

Gratë e reja që kanë histori familjare të kancerit të gjirit duhet të realizojne skanime vjetore në mënyrë që të kuptojnë se a janë të prekura nga kanceri më herët, ka sygjeruar një organizatë bamirëse.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e videosDuhet të Klikoni në Reklam… Read more »

Protestat në javën e dhjetë në Serbi – Vuçiq i nervozuar ne video / SHIKONE

      Comments Off on Protestat në javën e dhjetë në Serbi – Vuçiq i nervozuar ne video / SHIKONE

Mijëra njerëz kanë marshuar në kryeqytetin e Serbisë për të protestuar ndaj presidentit Aleksandar Vuçiq.Ai ka treguar shenja nervoze pas 10 javësh radhazi të demonstratave anti-qeveritare, njofton Klan Kosova. Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e videosDuhet të Klikoni në Reklam dhe pas hapet

Del dokumenti turk: Pavarësia e Shqipërisë u shpall me aprovim nga Perandoria Osmane / VIDEO LAJM

      Comments Off on Del dokumenti turk: Pavarësia e Shqipërisë u shpall me aprovim nga Perandoria Osmane / VIDEO LAJM

Gazeta turke pro-qeveritare, “Milliyet” ka publikuar një dokument ku thuhet se Perandoria Osmane ka dhënë dritën jeshile për pavarësinë e Shqipërisë. Dokumenti është siguruar nga Dr. Mehmet Tutuncu, që ka hetuar arkivat osmane. Ai thotë se vendimi për pavarësinë e Shqipërisë është miratuar nga Perandoria. Video është më poshtë se… Read more »

Besnikëria është karakteristikë e më inteligjentëve

      Comments Off on Besnikëria është karakteristikë e më inteligjentëve

Rodolfo Llinas është një neuroshkencëtar kolumbian që ia ka kushtuar pjesën më të madhe të jetës studimeve të trurit. Ka drejtuar programin Neurolab të Nasës dhe akutalisht është drejtor në departamentin e psikologjisë dhe neuroshkencës së universitetit në Nju Jorku. Para do kohësh ka dhënë një intervistë që ka befasuar… Read more »

‘Tërbohet’ deputetja në sallën e parlamentit, tregon…

      Comments Off on ‘Tërbohet’ deputetja në sallën e parlamentit, tregon…

Femrat braziliane janë cilësuar shpeshherë si më simpatiket dhe me format më mahnitëse trupore, teksa modelet nga ky vend përzgjidhen në kopertonat kryesore të revistave rozë. Dhe nga magjia e bukurisë braziliane nuk mund të shhpëtonte as Parlamenti i Brazilit, ku së fundmi është betuar deputetja më e re e… Read more »

Britania e Madhe godet ashpër Serbinë në OKB: Si ka mundësi që nuk kërkoni falje për krimet e luftës

      Comments Off on Britania e Madhe godet ashpër Serbinë në OKB: Si ka mundësi që nuk kërkoni falje për krimet e luftës

Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, Karen Pierce ka bërë kritikuar ashpër Serbinë gjatë fjalimit në të cilin ia përmendi edhe krimet e luftës. Ajo pyeti se si ka mundësi që Serbia të flas për të kaluarën pa kërkuar falje për krimet e… Read more »