Category Archives: Kosove

Vajza e Ukshin Hotit : M’plasët me Islamizma – VIDEO

      Comments Off on Vajza e Ukshin Hotit : M’plasët me Islamizma – VIDEO

Ajo së fundmi ka kritikuar Plakun haxhi Ramadan Hyseni i cili dhuroi 10 ari truall në lagjen Emshir me vlerë prej (220.000€) për KBI Prishtinë për ndertimin e Xhamisë. Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e videosDuhet të Klikoni në Reklam dhe pas hapet

EKSLUZIVE: Vjehrra publikon videon para se ta merrte nusen, Nuse une kam pare ti behesh pastruese te un – VIDEO

      Comments Off on EKSLUZIVE: Vjehrra publikon videon para se ta merrte nusen, Nuse une kam pare ti behesh pastruese te un – VIDEO

Nena e martoi djalin dhe i tha nuses se djalit se ti do te behesh pastrues ne shtepin time sepse ne per ate po te marrim ty qe ta psatrojsh shtepine oborrin, nuk shkoi pak kohe vjehhra perseri e publikoi videon duke e nenqmuar nusen e djalit… Video është më… Read more »

Serbia në shok nga historianja serbe: Mjaft më me gënjeshtra për shqiptarët, ata janë autoktonë / VIDEO

      Comments Off on Serbia në shok nga historianja serbe: Mjaft më me gënjeshtra për shqiptarët, ata janë autoktonë / VIDEO

Qysh në gjysmën e dytë të shekullit XIX, stereotipi negativ për shqiptarët ka qenë i shprehur në një sërë librash të autorëve serbë pa ndonjë redaktim të veçantë shkencor. Më i përhapuri ka qenë, sigurisht, ai për urrejtjen ndaj serbëve, shkruan historianja serbe Olivera Milosavleviq. Video është më poshtë se… Read more »

Pamje nga momenti i thyerjes së kufirit në Koshare, 20 vjet më parë (Video)

      Comments Off on Pamje nga momenti i thyerjes së kufirit në Koshare, 20 vjet më parë (Video)

Janë bërë gati 20 vjet nga Beteja e Koshares, e cila konsiderohet si një nga betejat më të mëdha të luf.tës së Kosovës.Në këtë betejë, Brigada 138 “Agim Ramadani”, kishte arritur të thyej kufirin shqiptar-shqiptar, i cili për gati një shekull kishte ndarë shqiptarët.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni… Read more »

Amerika e Gjermania, dy shtete të fuqishme që e ‘trullosen’ Vuçiqin e Serbinë për Kosoven / VIDEO

      Comments Off on Amerika e Gjermania, dy shtete të fuqishme që e ‘trullosen’ Vuçiqin e Serbinë për Kosoven / VIDEO

Amerika e Gjermania, ishin dy shtete të fuqishme që e ‘trullosen’ Vuçiqin e Serbinë për Kosoven. Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka marrë dy goditje politike gjatë ditës së djeshme.I pari ishte presidenti amerikan, Donald Trump, i cili i kërkoi atij që ta njoh Kosovën, e më vonë edhe Berlini… Read more »

Mirë qe nuk po i’u japin vizat Kosovës, se nuk do na lini rehat as me punu këtu duke ardhur shpesh tek ne / VIDEO

      Comments Off on Mirë qe nuk po i’u japin vizat Kosovës, se nuk do na lini rehat as me punu këtu duke ardhur shpesh tek ne / VIDEO

E ky shqiptari që jeton në Gjermani i’u është përgjigjur shumë shpejtë dhe duke buzëqeshur pyetjes së gazetares, duke thënë më mirë që nuk kanë viza.Mirë qe nuk po i’u japin vizat juve Kosovës, se nuk do na lini rehat as me punu këtu, duke ardhur shpesh tek ne.Video është… Read more »