Category Archives: Maqedoni Veriore

Më në fund flet shoferi i autobusit Shkup-Tetovë “Durmo Turs” – VIDEO

      Comments Off on Më në fund flet shoferi i autobusit Shkup-Tetovë “Durmo Turs” – VIDEO

As vetë nuk e din se si erdhi deri tek ajo ngjarje që u aksidentua më 13 shkurt 2019 në autostradën Shkup-Tetovë, ku si pasojë ndërruan jetë 15 persona dhe mbi 30 të tjerë u lënduan.Shoferi tani mori guximin dhe tregon gjithçka.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me… Read more »

Pamje nga momenti i thyerjes së kufirit në Koshare, 20 vjet më parë (Video)

      Comments Off on Pamje nga momenti i thyerjes së kufirit në Koshare, 20 vjet më parë (Video)

Janë bërë gati 20 vjet nga Beteja e Koshares, e cila konsiderohet si një nga betejat më të mëdha të luf.tës së Kosovës.Në këtë betejë, Brigada 138 “Agim Ramadani”, kishte arritur të thyej kufirin shqiptar-shqiptar, i cili për gati një shekull kishte ndarë shqiptarët.

Këta janë mjekët që i zbardhën fytyrën shqiptarëve: Exhevit Kadri, Ilir Hasani dhe Ridvan Bajrami, mjekët shqiptarë që punuan rreth 30 orë për të shpëtuar njerëz në ak’sidentin në Shkup

      Comments Off on Këta janë mjekët që i zbardhën fytyrën shqiptarëve: Exhevit Kadri, Ilir Hasani dhe Ridvan Bajrami, mjekët shqiptarë që punuan rreth 30 orë për të shpëtuar njerëz në ak’sidentin në Shkup

Këta janë mjekët që i zbardhën fytyrën shqiptarëve: Exhevit Kadri, Ilir Hasani dhe Ridvan Bajrami, mjekët shqiptarë që punuan rreth 30 orë për të shpëtuar njerëz në ak’sidentin në Shkup Mjekët shqiptarë, Exhevit Kadri (i cili është ende kujdestar në spitalin 8 Shtatori), Ridvan Bajrami dhe Ilir Hasani janë personat… Read more »

Zbulohet shpejtesia e levizjes se autobusit te aks¡dentuar!

      Comments Off on Zbulohet shpejtesia e levizjes se autobusit te aks¡dentuar!

Edhepse ne rrjedhe e siper eshte duke u zhvilluar hetimi se si ka ndodhur aks¡denti deri me tash eshte zbukuar shpejtesia me te cilen ka udhetuar autobusi para fatkeqesise e cila ka arritur prej 80 deri 85 kilometra ne ore. Kontrolli i deritanishem i autobusit nuk ka hasur ne ndonje… Read more »

Forumi Rinor Shqiptar kërkon shkarkimin e nacistes Vankovska! (FOTO)

      Comments Off on Forumi Rinor Shqiptar kërkon shkarkimin e nacistes Vankovska! (FOTO)

Reagim Forumi Rinor Shqiptar vendosi në mënyrë simbolike dhe të drejtpërdrejtë të orientojë porosinë për shkarkimin e profesoreshës Biljana Vankovska pranë Universitetit Shën Kirili dhe Metodi. Nxitja e urretjes dhe përdorimi i gjuhës me përmbatje jo humane dhe aspak etike nga një profesoreshë universitare, e cila është e thirrur për… Read more »

Halil Kastrati: Me zemër të thyer shpreh ngushëllime për aksidentin ne Shkup

      Comments Off on Halil Kastrati: Me zemër të thyer shpreh ngushëllime për aksidentin ne Shkup

Aksidenti tronditës që ndodhi sot në autostradën Tetovë-Shkup, ka befasuar edhe humanistin e njohur Halil Kastratin ku mes dhimbjesh ai shkruan: “Me zemër të thyer po e ndjeki situatën e aksidentit në Maqedoni. Lutjet tona janë për ata të cilët humbën jetën, ata që u lënduan dhe për familjarët zoti… Read more »