Category Archives: Shqiperi

Rama i thotë Haradinajt se pa SHBA Kosova nuk do të ishte e lirë – VIDEO

      Comments Off on Rama i thotë Haradinajt se pa SHBA Kosova nuk do të ishte e lirë – VIDEO

I pyetur mbi presionin e SHBA-ve ndaj Qeverisë Haradinaj që ta anulojnë taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe dhe boshnjake, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë sot për DW se Amerika është e përkushtuar për Kosovën dhe se pa Shtetet e Bashkuara – Kosova nuk do të ishte… Read more »

Historia që do ju rrëqethë mishin, ata u deshën që fëmijë, por fati i ndau derisa sot kanë… – SHIKO VIDEON

      Comments Off on Historia që do ju rrëqethë mishin, ata u deshën që fëmijë, por fati i ndau derisa sot kanë… – SHIKO VIDEON

Qëkur ishin fëmijë, ndoshta edhe pa e kuptuar, tek ata lindën shkëndijat e para të dashurisë. Por rrugët e tyre u ndanë aty dhe u deshën shumë vite të riktheheshin sërish bashkë, për një fillim të ri. Nuk është një roman artistik apo skenar i një filmi romantik. Video është… Read more »

Elvis Naçi për ata që flasin për Halil Kastratin: Të ofendojmë një njeri si ai, nuk i shërbejmë Shqiptarisë – VIDEO

      Comments Off on Elvis Naçi për ata që flasin për Halil Kastratin: Të ofendojmë një njeri si ai, nuk i shërbejmë Shqiptarisë – VIDEO

Elvis Naçi për ata që flasin për Halil Kastratin: Të ofendojmë një njeri si ai, nuk i shërbejmë ShqiptarisëReagime të shumta janë bërë ditëve të fundit në drejtim të humanistit, Halil Kastrati dhe mënyrës se si realizohen shumë vepra bamirëse nga Shoqata Jetimat e Ballkanit. Video është më poshtë se… Read more »

Lorik Cana: Atë që arriti Kosova kaq shpejt, Shqipëria nuk e ka bërë dot për 80 vite / VIDEO

      Comments Off on Lorik Cana: Atë që arriti Kosova kaq shpejt, Shqipëria nuk e ka bërë dot për 80 vite / VIDEO

Lorik Cana po i shijon ditët e pushimit nga fushat e blerta. Mes Shqipërisë, ku është vendosur me familjen e tij të ngushtë, dhe Kosovës, ku babai i tij, Agimi, drejton një klub futbolli (Vllaznimi), ish-kapiteni kuqezi është në periudhë ku tanimë jep herë pas here intervista. Video është më… Read more »

Nuk dua që motra të rritet si u rrita unë, apeli drithërues i Suelit: E mashtroj me përralla – VIDEO

      Comments Off on Nuk dua që motra të rritet si u rrita unë, apeli drithërues i Suelit: E mashtroj me përralla – VIDEO

Çdo herë që bie shi, Sueli dhe Ina zgjohen me këmbët e lagura. Dhe ashtu me këpucët e grisura 13-vjeçari shkon në shkollë. Kurse Ina, 4 vjeçe mes të ftohtit të acartë luan me të vetmen lodër që i kanë dhuruar. Familja Mimini jetojnë në Bllacë të Pogradecit në një… Read more »

Kjo është videoja e Ramës që nuk duhet ta shikojnë fëmijët (Video)

      Comments Off on Kjo është videoja e Ramës që nuk duhet ta shikojnë fëmijët (Video)

Ditën e sotme kryeministri, Edi Rama ka deleguar detyrën e tij si ministër i Jashtëm tek Gent Cakaj.Kjo lëvizje e Ramës ka sjellë shumë reagime, ku një prej tyre ishte edhe ish-kryeministri Sali Berisha. Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e videosDuhet të Klikoni në Reklam… Read more »