Category Archives: Sport

Lorik Cana: Atë që arriti Kosova kaq shpejt, Shqipëria nuk e ka bërë dot për 80 vite / VIDEO

      Comments Off on Lorik Cana: Atë që arriti Kosova kaq shpejt, Shqipëria nuk e ka bërë dot për 80 vite / VIDEO

Lorik Cana po i shijon ditët e pushimit nga fushat e blerta. Mes Shqipërisë, ku është vendosur me familjen e tij të ngushtë, dhe Kosovës, ku babai i tij, Agimi, drejton një klub futbolli (Vllaznimi), ish-kapiteni kuqezi është në periudhë ku tanimë jep herë pas here intervista. Video është më… Read more »

Shikone se çfarë i bën në Xherdan Shaqiri në stërvitje – VIDEO

      Comments Off on Shikone se çfarë i bën në Xherdan Shaqiri në stërvitje – VIDEO

Xherdan Shaqiri turpëron keq ‘yllin’ e Liverpoolit, shikoni çfarë i bën në stërvitje.Xherdan Shaqiri po kalon një formë të jashtëzakonshme ku ka fituar vendin e titullarit te skuadra e Liverpoolit.Së fundmi lojtari me origjinë shqiptare turpëroi keq në stërvitje shokun e skuadrës duke i kaluar topin mes këmbëve. Video është… Read more »

Atletico me fitore bindëse ndaj Huescas

      Comments Off on Atletico me fitore bindëse ndaj Huescas

Golat për ekipin mysafir i shënuan Lucas, Arias, e Koke, transmeton Koha.net.Në vendin e dytë tani Ateltico Madridi ka 41 pikë, kurse Huesca në vendin e fundit ka mbledhur vetëm 11 pikë pas 20 xhirove në La Liga.  

Granit Xhaka futbollisti shqiptar më i shtrenjtë në botë

      Comments Off on Granit Xhaka futbollisti shqiptar më i shtrenjtë në botë

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka është futbollisti shqiptar më i shtrenjtë në botë. Ky është vlerësimi në bazë të një studimi të realizuar nga Qendra Ndërkombëtare e Studimeve të Sportit (CIES) me bazë në Neuchatel të Zvicrës. Fakti se ka pësuar rënie për dallim nga viti paraprak nuk e pengon… Read more »

Ndahet nga jeta ish-portieri i Kombëtares Shqiptare, Mikel Janku

      Comments Off on Ndahet nga jeta ish-portieri i Kombëtares Shqiptare, Mikel Janku

Në moshën 78 vjeçare është ndarë nga jeta ish-portieri i Kombëtares së Shqipërisë dhe njëherësh i Partizanit, Mikel Janku. Portier i kombëtares është kufizuar vetëm në tre vite: 1964-1967, duke luajtur 9 takime zyrtare të FIFA-s e UEFA-s, njofton Klan Kosova. Janku ka debutuar në Roterdam, në majin e vitit… Read more »

Pepe rikthehet në vendlindje, nënshkruan dy vite e gjysmë me Porton

      Comments Off on Pepe rikthehet në vendlindje, nënshkruan dy vite e gjysmë me Porton

Ish-mbrojtësi i Realit të Madridit, Pepe,është rikthyer në vendlindjen e tij, pikërisht në radhët e Portos, ku u bë i njohur si futbollist, para se t’u bashkohej kampionëve në fuqi të Europës në vitin 2007. Portugezi ka nënshkruar kontratë për dy vite e gjysmë me “dragonjtë”, pasi prishi kontratën pak… Read more »