Category Archives: Uncategorized

Merrte vetëm 250 paund/ Si e bëri miliardere Ronaldo, shitësen e butikut (Video+Foto)

Sot ajo është një prej femrave më të lakmuara në botë, pasi jeton mes luksit dhe famës. Por dikur jeta e Georgina Rodriguez nuk ka qenë e lehtë. Para se të njihej me Cristiano Ronaldon, bukuroshja punonte si shitëse në një butik, ku njohu edhe yllin portugez. 25-vjeçarja bënte një… Read more »

“Miliona birra në një natë”! Në Mynih nis Oktoberfest (VIDEO+FOTO)

Në Gjermani nga 21 shtatori deri më 6 tetor do të zhvillohet edhe festa më e madhe e birrës në botë, ku konsumimi i birrave arrin kulmin.Për herë të parë kjo festë është zhvilluar para 206 vjetësh, por atëherë çdo gjë ishte ndryshe. Në vitin 1810, Princi i kurorës së… Read more »

10 tërmetet më të mëdhenj në histori dhe katastrofat që lanë pas (VIDEO+FOTO)

Tërmeti që goditi Shqipërinë të shtunën pasditen, ishte padyshim më i madhi në vend në 30 vitet e fundit, por fatmirësisht nuk pati viktima. Kujtojmë tërmetet janë dukuri natyrore të paparashikushme, e kanë marrë shumë jetë njerëzish. Më poshtë keni 10 tërmetet më të mëdhenj e regjistruar në historinë e… Read more »

Kejvina Kthella Dhe Fravceska Jace Sherr Pas Pozave SE*KSI (VIDEO+FOTO)

E ftuar në emisionin “Mos i fol Shoferit” të Rudia Dembacajt modelja Kejvina Kthella ka rrëfyer se çfarë ndodhi mes saj dhe Franceska Jaçes ku pas setit fotografik që ato bënë, publiku i personifikoi si motra . E ngacmuar se çfarë ndodhi me Françeskën sepse tashmë ato as nuk i… Read more »

Vijon ankthi, tjetër lëkundje tërmeti , por nuk ka vend për panik; janë me magnitudë të ulët(VIDEO+FOTO)

Pas lëkundjes të shkallës 4 në orën 22.08 minuta, janë shënuar sërish disa lëkundje, por pa shqetësime për banorët. Sipas sizmologëve dhe raportimeveë më të fundit bëhet e ditur se janë shënuar edhe katër lëkundje të tjera, me shkallë të ulët dhe gati pa ndikim serioz tek banorët. Lëkundjet janë… Read more »

Avokatja më seksi shqiptare zbulon ofertat e çmendura që merr nga meshkujt (FOTO)

Redona Koçi është një prej vajzave shqiptare më tërheqëse në rrjetet sociale. Ajo është cilësuar si “juristja më seksi në Shqipëri” dhe ka mijëra ndjekës në Instagram. Krahas profesionit krahas profesionit të saj ajo vazhdon edhe karrierën si modele, ku nuk mungojnë fotot me të brendshme që duket se janë… Read more »