Myftiu i Sanxhakut serbëve: Bëhuni humanë si shqiptarët (Video)

      Comments Off on Myftiu i Sanxhakut serbëve: Bëhuni humanë si shqiptarët (Video)

Myftiu i Sanxhakut, Muamer Zurkuliç, në një emision në TV Pink 3, duke folur për problemin politike dhe kulturorë që po ballafaqohet Sanxhakut, ka folur edhe për shqiptarët e Luginës së Preshevës dhe anëtarsimin e Kosovës në UNESCO. Myftiu ka thënë se, ju keni probleme dhe konfliktetë mëdha kulturore ,… Read more »

ME LOT NË SY/ Vogëlushi 7 vjeçar kërkon ndihmë që të mos par’alizohet (Video)

      Comments Off on ME LOT NË SY/ Vogëlushi 7 vjeçar kërkon ndihmë që të mos par’alizohet (Video)

Ky është Leo Cakoni, shtatë vjeçari nga fshati Kalivaç i Njësisë Administrative Baz në Bashkinë e Matit i cili vuan nga një sëmundje e rrallë. Ai nuk mund të shkojë në shkollë si të gjithë moshatarët e tij për shkak se nuk mund të ecë e të qëndrojë në këmbë… Read more »

Drenas/Nga çadra në banesë të re! Loriku dhe Elvisi lumturojnë fëmijët e braktisur nga nëna! (Video)

      Comments Off on Drenas/Nga çadra në banesë të re! Loriku dhe Elvisi lumturojnë fëmijët e braktisur nga nëna! (Video)

I mbani mend 2 vogëlushët e braktisur nga nëna e tyre në Drenas të Kosovës? Jetonin me babain e tyre Pajazit Dugollin në një çadër të improvizuar me plastmasë. Jeta e tyre ishte një ferr, brenda fëmijët kishin pare të lëviznin gjarpërinj. Në shkollë fëmijët i diskriminojnë, shokët u thonë… Read more »

“Nëntori i dytë”, ja pse u asgjësua pjesa kur Isa Boletini luftonte me serbët

      Comments Off on “Nëntori i dytë”, ja pse u asgjësua pjesa kur Isa Boletini luftonte me serbët

Eriona Vyshka, specialiste në Arkivin Qendror të Filmit tregon mbi kërkimet për të gjetur pjesën e censuruar nga filmi “Nëntori i dytë” të cilën regjisori Viktor Gjika e përmend në kujtimet e tij Në fillim të viteve 80-të regjisorit Viktor Gjika, në prag të jubileut të 70-të të Pavarësisë së… Read more »

Ky moment ka bërë që të gjithë njerëzit të mendojnë shumë, bëhet fjalë për një njeri dhe një qen [Video]

      Comments Off on Ky moment ka bërë që të gjithë njerëzit të mendojnë shumë, bëhet fjalë për një njeri dhe një qen [Video]

Ky moment është bërë në Rusi dhe tregon momentin kur një burrë dhe një qen në kahe të kundërt kalojnë semaforin. I pari nuk e respekton atë duke kaluar kur ishte ndezur drita e kuqe duke rr’ezikuar kështu jetën. Ndërsa qeni rri pret derisa ndizet drita jeshile për të kaluar… Read more »

Une dhe burri sot bëmë 10 vjet martesë dhe sot ne oren 13:00 na gëzoi Zoti me fëmijë (Video)

      Comments Off on Une dhe burri sot bëmë 10 vjet martesë dhe sot ne oren 13:00 na gëzoi Zoti me fëmijë (Video)

Une dhe Burri sot bem 10 vite Martes dhe sot ne oren 13:00 na Gezoj Zoti me femije Une u bera Nene Ne u bem Prinder! Kush me uron ia u dhasht Zoti ate qe ju Mungon “AMIN” qe te na ndihmoni ta shohin te gjithë gëzimin tonë. Une dhe… Read more »