Zjarr në hapësirat e bodrumit në Përzhinë ku ruhet material mjekësor

      Comments Off on Zjarr në hapësirat e bodrumit në Përzhinë ku ruhet material mjekësor

Në hapësirat e bodrumit në ndërtesën ku ishte ruajtur material mjekësor në lagjen Përzhinë shpërtheu zjarr, i cili ende është aktiv. Nga Brigada për mbrojtje nga zjarri të Qytetit të Shkupit për MIA-n deklaruan se bëhet fjalë për një zjarr të madh dhe se ekipet e tyre intervenojnë në terren…. Read more »

Rrihen dy gra para gjykatës, njëra LSDM tjetra VMRO (Foto+Video)

      Comments Off on Rrihen dy gra para gjykatës, njëra LSDM tjetra VMRO (Foto+Video)

Para pallatit të gjykatave në Shkup ku sonte pritej të silleshin 6 deputetët e VMRO-DPMNE-së, ndodhi një incident nga ata që më së paku priteshin, raporton SHENJA. Dy gra të moshuara njëra mbështetëse e VMRO-DPMNE-së dhe pjesmarrëse në protesta e tjetra mbështetëse e LSDM-së, janë rrahur por fatmirësisht incidenti nuk… Read more »

Gruaja e Çavkovit apel organeve të drejtësisë : Ai nuk ndjehet mirë me shëndet (Video)

      Comments Off on Gruaja e Çavkovit apel organeve të drejtësisë : Ai nuk ndjehet mirë me shëndet (Video)

Familja e ish-Drejtorit për Siguri Publike, Mitko Çavkov, është ankuar tek Avokati i Popullit për shëndetin e të paraburgosurit. Këtë na e konfirmuan edhe nga zyra e Avokatit duke thëne se me raport do të dilet ditën e hënë, pasi ekipi që po merret me këtë çështje është në punë… Read more »

Ju caktohet masa e paraburgimit prej 30 ditë Boris Damkovskit dhe Vlado Jovanovskit

      Comments Off on Ju caktohet masa e paraburgimit prej 30 ditë Boris Damkovskit dhe Vlado Jovanovskit

Gjykata penale ka fuqizuar ankesat e prokurorisë publike dhe ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditë për dy të akuzuar të dhunës së 27 prillit. “Këshilli penal pranë gjykatës themelore ka vendosur në bazë të ankesave të prokurorisë dhe ka sjellë vendim për fuqizim të ankesave duke vendosur kështu… Read more »

Sami Luta: Në këtë ditë u dëshmua pafajsia jonë

      Comments Off on Sami Luta: Në këtë ditë u dëshmua pafajsia jonë

Pas daljes nga burgu dhe takimit me familjarët, Sami Luta u shpreh shumë i emocionuar në lidhje me këtë moment. “Është një gëzim për familjen. Me këtë ditë të sodit u dëshmua pafajësia jonë. Edhe njëherë gjithë shqiptarëve që na përkrahën, merita është e tyre”, tha Sami Luta.

A duhet të dorëhiqen Bujar Osmani e Artan Grubi pas lirimit të akuzuarve të rastit Monstra? (Video)

      Comments Off on A duhet të dorëhiqen Bujar Osmani e Artan Grubi pas lirimit të akuzuarve të rastit Monstra? (Video)

Rasti “Monstra” kishte shkakatuar bujë në opinionin shqiptar, por në atë kohë në opinion kishte daluar Bujar Osmani i BDI-së për të arsyetar këtë aksion policor ndaj shqiptarëve, ndërsa tani Osmani do të jetë pjesë e Qeverisë së Zoran Zaev. Për më tepër ndiqeni videon: Ndryshe, janë bërë pesë vjet… Read more »