Si të konvertoni nga PDF në Word?!

      Comments Off on Si të konvertoni nga PDF në Word?!

PDF (Formati Portabël i Dokumenteve) është krijuar nga Adobe në vitin 1990 me qëllim prezantimin e dokumenteve në përshtatje me të gjitha platformat dhe softuerët. Nga ana tjetër .doc është formati që përdoret në Microsoft Wordpër përpunimin e dokumenteve. Këto janë dy formate të ndryshëm aspak të ngjashëm me njeri… Read more »

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka një lajm të rëndësishëm për vozitësit!

      Comments Off on Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka një lajm të rëndësishëm për vozitësit!

Pas reshjeve të shiut gjatë dy ditëve, në vendin tonë ka rënë borë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe sot do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu të intensitetit mesatar, kurse në viset malore reshjet e shiut do të jenë të përziera me fjolla bore…. Read more »

Tirana nën ujë, pamje të filmuara me “dron” – VIDEO

      Comments Off on Tirana nën ujë, pamje të filmuara me “dron” – VIDEO

Motit me reshje të dendura, që solli edhe përmbytje në pjesën më të madhe të vendit, nuk i shpëtoi as kryeqyteti. Madje, mbrëmjen e kaluar, autostrada Tiranë-Durrës u bllokua tërësisht, ndërsa mëngjesin e sotëm u bë i munduar kalimi vetëm në njërin krah të autostradës. Top Channel ka siguruar një… Read more »

Mahnitëse: Kjo është vajza e Ibrahim Tatlises që ‘çmend’ botën (Foto)

      Comments Off on Mahnitëse: Kjo është vajza e Ibrahim Tatlises që ‘çmend’ botën (Foto)

Nuk mund të mos jetë fytyrë e njohur për publikun vajza e Ibrahim Tatlisesit. Gulsen Tatlises, famën e trashëgoi nga babai dhe po e shfrytëzon mirë këtë me flokë të fryra dhe kaçurrele, Gulsen edhe pa bërë asgjë është pjesë e mediave turke. Dilan Çitak është emri i gruas e… Read more »

Si t’i dalloni sëmundjet përmes këmbëve?

      Comments Off on Si t’i dalloni sëmundjet përmes këmbëve?

Dhimbjen në këmbë mos e merrni automatikisht si problem nga takat e larta apo nga këpucët e parehatshme. Kjo mund të jetë shenjë e ndonjë thyerjeje të lehtë e cila rrit rrezikun nga osteoporoza Dhimbjet apo pasiguria para ecjes mund të tregojnë në shumë sëmundje. Therjet në këmbë mund të… Read more »

EMOCIONUESE: Si reagoi gruaja kur e pa ish të dashurin pas 30 vitesh (Video)

      Comments Off on EMOCIONUESE: Si reagoi gruaja kur e pa ish të dashurin pas 30 vitesh (Video)

Artistja Marina Abramovic ka emision të sajin ku mbledh persona të panjofshëm dhe ‘flet’ me ta përmes shikimit.Por, Marina, ka pasur një mysafir të veçantë në një nga emisionet e këtij formati.Ajo dhe Ulay, në vitet e 70-ta ishin në lidhje dhe për shkaqe të ndryshme lidhja e tyre pëfundoi…. Read more »