Erdoan: Askush nuk mund të copëtojë vendin tonë

      Comments Off on Erdoan: Askush nuk mund të copëtojë vendin tonë

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) tha: “Askush të mos mendojë se mund të copëtojë tokat e atdheut tonë”. Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) tha: “Askush të mos mendojë se mund të copëtojë tokat e atdheut tonë”. Presidenti dhe Kryetari i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK),… Read more »

Shtatë të vërtetat për gurët në veshka!

      Comments Off on Shtatë të vërtetat për gurët në veshka!

Më poshtë keni shtatë të vërteta për gurët në veshka. 1. Për shkaqe të panjohura numri i personave me gurë në veshka është rritur në vitet e fundit. Në vitet’ 70 të shekullit të kaluar, 3.8 % e njerëzve kishin problem me gurët në veshka, në vitet ‘90 ky numër… Read more »

NËNA E SAMI LUTËS: NUK MË BESOHET SE DJALIN E KAM PRANË (VIDEO)

      Comments Off on NËNA E SAMI LUTËS: NUK MË BESOHET SE DJALIN E KAM PRANË (VIDEO)

Nëna e Sami Lutës, Ibadete Luta, është ajo që po shijon këto momente. Në një deklaratë për TV SHENJA, tha se nuk mund ta përshkruan gëzimin që tani djalin e ka në shtëpi. “Besoj se si të bëhet rigjykimi do të gjinden vrasësit e vërtetë dhe siç po e shihni… Read more »

Xherdan Shaqiri nuk di të ndalet, shënon sërish sot! (Video)

      Comments Off on Xherdan Shaqiri nuk di të ndalet, shënon sërish sot! (Video)

Stoke City ka barazuar rezultatin ndaj Swanseas në 1-1. Goli erdhi nga Xherdan Shaqiri në minutën e 36-të, kjo pas asisitmit nga Joe Allen. Shaqiri i shënoi edhe Crystal Palaces në javën e kaluar. Shaqirin zakonisht jemi mësuar ta shikojmë duke shënuar gola nga distanca, por këtë herë ai shënoi… Read more »

Si ta kuptosh që të kanë bërë “block” në Facebook?!

      Comments Off on Si ta kuptosh që të kanë bërë “block” në Facebook?!

Kur dikush të bën block në Facebook atëherë nuk je më në gjendje të shikosh më profilin e këtij personi, t’i dërgosh mesazhe në Messenger apo t’i komentosh postimeve të tij. Gjithashtu nuk mund të shikosh komentet e këtyre personave në profilet e miqve tuaj të përbashkët. Por shpeshherë është… Read more »

Si të konvertoni nga PDF në Word?!

      Comments Off on Si të konvertoni nga PDF në Word?!

PDF (Formati Portabël i Dokumenteve) është krijuar nga Adobe në vitin 1990 me qëllim prezantimin e dokumenteve në përshtatje me të gjitha platformat dhe softuerët. Nga ana tjetër .doc është formati që përdoret në Microsoft Wordpër përpunimin e dokumenteve. Këto janë dy formate të ndryshëm aspak të ngjashëm me njeri… Read more »