Apostolova e Delawie bëjnë thirrje për ndryshime në sistemin e drejtësisë

      Comments Off on Apostolova e Delawie bëjnë thirrje për ndryshime në sistemin e drejtësisë

Përfaqësuesja e BE-së Natalia Apostolova, ka thënë se prioritet për Kosovën duhet të jetë, Rishikimi i Sektorit të Drejtesisë, më pas agjenda e reformave evropiane, amandametimi i kodit penal, kodit të procedurë penale, ligji për parandalimin e konfliktit të interesit, si dhe koncept dokumenti për suspendimin e zyrtarëve të lartë… Read more »

Haradinaj: Do të jemi të përgjegjshëm në menaxhimin e parasë publike

      Comments Off on Haradinaj: Do të jemi të përgjegjshëm në menaxhimin e parasë publike

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në takimin e Forumit të Nivelit të Lartë, të organizuar nga Ministria e Integrimit Evropian në të cilin është diskutuar Raporti vjetor mbi aktivitetet e donatorëve në Kosovë gjatë vitit 2016. Haradinaj shprehu falënderimin për kontributin, përkrahjen, ndihmën dhe donacionet e dobishme që… Read more »

Ja pse Vesa ‘braktis’ Prishtinën – VIDEO

      Comments Off on Ja pse Vesa ‘braktis’ Prishtinën – VIDEO

Ajo ditë më parë kishte bërë një postim në rrjete sociale me të cilin kishte bërë të ditur se po largohet nga Prishtina, shkruan lajmi.net. Mëngjesin e sotëm, ajo ka postuar një video në të cilën shihet djali i saj Liani në karrocë teksa mbante valixhen në duar. Destinacioni nga… Read more »

Bekim Jashari bën betimin si kryetar i Skënderajt

      Comments Off on Bekim Jashari bën betimin si kryetar i Skënderajt

Bekim Jashari, i cili doli fitues në zgjedhjet lokale në Skënderaj, sot bëri betimin e tij si kryetar i kësaj komune. Në fjalimin e tij, ai falënderoi qytetarët për besimin e dhënë dhe siguroi në sundimin e ligjit, ai tha se krenaria e familjes Jashari do të përcillet edhe në… Read more »

Ja pse u arrestuan 3 futbollistët shqiptarë – VIDEO

      Comments Off on Ja pse u arrestuan 3 futbollistët shqiptarë – VIDEO

Tre lojtarë të ekipit të futbollit të Këlcyrës kanë rënë në pranga pasi akuzohen se kanë dhunuar gjyqtarin e ndeshjes. “Njoftimi i Policisë: Godasin për shkak të detyrës gjyqtarët e ndeshjes, arrestohen në flagrancë tre lojtarë të ekipittë futbollit Këlcyra. Në datë 10.12.2017, nga specialistët e seksionit për Hetimin e… Read more »

Magazina prestigjioze franceze: Thaçi, burrështetas i linjës properëndimore

      Comments Off on Magazina prestigjioze franceze: Thaçi, burrështetas i linjës properëndimore

Njëra ndër magazinat më prestigjioze që merren me politikën e jashtme në Francë, “Politique Internationale”, ka publikuar një intervistë të gjatë me presidentin Thaçi. “Politique Internationale”, në hyrje të kësaj interviste, i ka bërë një përshkrim historik presidentit Thaçi, duke e cilësuar atë si burrështetas të linjës properëndimore. “I zgjedhur… Read more »