Paul Pogba reveals why he turned down Real Madrid for Manchester United.

      Comments Off on Paul Pogba reveals why he turned down Real Madrid for Manchester United.

Pogba, 24, came through the youth ranks at United but left for Juventus in 2012 after growing frustrated at a lack of opportunities under Sir Alex Ferguson. The France international returned to Old Trafford four years later for a then world-record fee despite having been heavily linked with Zinedine Zidane’s… Read more »

Erdoğan pret në takim presidentin rus Putin – VIDEO

      Comments Off on Erdoğan pret në takim presidentin rus Putin – VIDEO

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur me ceremoni zyrtare në Ankara homologun e tij rus Vladimir Putin. Pas pritjes në rezidencën presidenciale në Ankara, dy liderët kaluan në takimin kokë më kokë. Erdoğan dhe Putin më pas pritet të kalojnë në darkë pune mes delegacioneve, ndërsa më pas… Read more »

Një lagje në Tetovë tregon se ka ende njerëz të mirë (Foto)

      Comments Off on Një lagje në Tetovë tregon se ka ende njerëz të mirë (Foto)

Shpesh dinamika e jetës na bënë egoistë dhe na bën të mendojmë vetëm për veten dhe për askënd tjetër. Rinia e lagjes 107 në Tetovë është më aktivja në punë të përgjithshme dhe grupore për të bërë projekte të vogla dhe të nevojshme për lagjen dhe për banorët që jetojnë… Read more »

Zoran Zaev: Është hapur hetimi ndërkombëtarë të incidentit të Kumanovës – VIDEO

      Comments Off on Zoran Zaev: Është hapur hetimi ndërkombëtarë të incidentit të Kumanovës – VIDEO

Zoran Zaev Kryeministri i Maqedonisë, tha të martën në Prishtinë se Shkupi është i hapur për një hetim ndërkombëtarë të incidentit të Kumanovës të majit të vitit 2015, në të cilin qenë vrarë tetë pjesëtarë të policisë maqedonase dhe 14 pjesëtarë të një grupi të armatosur në të cilin ishin… Read more »

Kjo nënë ua ka bërë qaren telefonëve të fëmijëve. (VIDEO)

      Comments Off on Kjo nënë ua ka bërë qaren telefonëve të fëmijëve. (VIDEO)

Kjo nene me sa duket ia ka zgjedhur hallin telefoneve te mencur, te cilet nuk hiqen nga duart e femijeve te saj. Ajo ka vendosur qe ti “pushkatoj” pasijet teknologjike te cilat sipas saj kane shkaterruar femijet e saj, duke i bere me pak human dhe me shume te varur…. Read more »

Vogëlushja e verbër siriane shpreson të shërohet në Turqi

      Comments Off on Vogëlushja e verbër siriane shpreson të shërohet në Turqi

Shtatëvjeçarja Shejma Tafili, e cila humbi shikimin e saj si rezultat i një sulmi me raketa që supozohet të jetë kryer nga forcat e regjimit sirian, ëndërron që të shërohet, raporton Anadolu Agency (AA). “Derisa po vinim në Turqi (nga Halepi) me familjen time, automjeti ynë u sulmua nga raketa… Read more »