Receta e 90-vjeçarit për përmisimin e shikimit që ka habitur edhe mjekët

      Comments Off on Receta e 90-vjeçarit për përmisimin e shikimit që ka habitur edhe mjekët

Shumë njerëz në botë kanë probleme me shikim dhe shumica janë të detyruar që të bartin size. Megjithatë, syzet ju ndihmojnë që të shikoni më mirë, por nuk është se përmisojnë shikimin. Përmisimi i shikimi mund të trajtohet edhe me kurë natyrale, sikurse është kura e okulisitit të njohur rus,… Read more »

Dijetarët muslimanë thirrje për bojkotim të produkteve amerikane

      Comments Off on Dijetarët muslimanë thirrje për bojkotim të produkteve amerikane

Rreth 300 dijetarë muslimanë u kanë bërë thirrje muslimanëve t’i bojkotojnë produktet amerikane. STAMBOLL (AA) – Rreth 300 dijetarë muslimanë, pjesëtarë të shumë organizatave që veprojnë në rajone të ndryshme të botës, u kanë bërë thirrje muslimanëve t’i bojkotojnë produktet amerikane, transmeton Anadolu Agency (AA). Qindra dijetarë të organizatave si… Read more »

Erdoğan takohet me presidentin palestinez Abbas

      Comments Off on Erdoğan takohet me presidentin palestinez Abbas

STAMBOLL (AA) – Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur në një takim presidentin palestinez Mahmud Abbas, raporton Anadolu Agency (AA). Takimi është zhvilluar i mbyllur për mediumet në Pallatin Beylerbeyi në Stamboll dhe ka zgjatur afërsisht një orë. Abbas arriti sot në Stamboll për të marrë pjesë në… Read more »

Gaza, palestinezët morën banesat e ndërtuara nga Turqia

      Comments Off on Gaza, palestinezët morën banesat e ndërtuara nga Turqia

Me udhëzim të presidentit të Palestinës, Mahmud Abbas, çelësat e banesave iu dorëzuan familjeve të varfra dhe atyre të cilat mbetën të pastrehë pas sulmeve të Izraelit në vitin 2014. RAMALLAH (AA) – Në Gaza 320 banesa të ndërtuara nga Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) iu dorëzuan palestinezëve… Read more »

Ndahen çmimet Nobel për vitin 2017

      Comments Off on Ndahen çmimet Nobel për vitin 2017

Në eventin e ndarjes së çmimeve të mbajtur në Konserthuset, mori pjesë familja mbretërore suedeze si dhe një numër i madh zyrtarësh. Shpërblimet i ndau mbreti i Suedisë, Carl XVI Gustaf. Çmimi Nobel për Fizikë, iu nda shkencëtarëve Kip S. Thorne, Rainer Weiss dhe Barry C. Barish, ndërsa atë për… Read more »

Ronaldinho shënon gol nga mesi i fushës dhe duartrokitet edhe nga portieri kundërshtar (Video)

      Comments Off on Ronaldinho shënon gol nga mesi i fushës dhe duartrokitet edhe nga portieri kundërshtar (Video)

Legjendari Ronaldinho ka treguar edhe një herë se klasi nuk i mungon. Braziliani ka shënuar një ndeshje bamirëse gol nga 55 metra (mesi i fushës). Aq i bukur ishte goli i 37-vjeçarit, se ai u duartrokit edhe nga portieri kundërshtar. Ndeshja u luajt në San Paolo, ndërsa pensionimi i Ronaldinhos… Read more »