Ngjarja e dy të rinjve në Qaben e Shenjtë habiti pafundësisht dijetarin e madh!

      Comments Off on Ngjarja e dy të rinjve në Qaben e Shenjtë habiti pafundësisht dijetarin e madh!

Historitë Islame që me lejën e Zotit trajtojmë mbartin një mesazh të madh si dhe të ftojnë të ecësh drejt faljes së madhe hyjnore. Hasan El Basri, një ndër dijetarët e mëdhenj të fesë Islame ishte duke bërë Haxhin, po kryente tavaf ( Tavafi është kur ecen rrotull Qabes së… Read more »

Gjykata e Hagës mban seancë dëgjimore për Sheshelin

      Comments Off on Gjykata e Hagës mban seancë dëgjimore për Sheshelin

Gjykata e Hagës ka dëgjuar një ankesë kundër lirimit të politikanit nacionalist serb, Vojisllav Sheshel, nga akuzat për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit. Sheshel akuzohet për kryerjen e krimeve kundër joserbëve në Kroaci, në rajonin serb të Vojvodinës, në Bosnje dhe Hercegovinë, në luftërat e viteve 1990. Gjatë seancës… Read more »

E PABESUESHME: YLLI FUTBOLLIT URON DITLINDJEN E ADEM JASHARIT!!

      Comments Off on E PABESUESHME: YLLI FUTBOLLIT URON DITLINDJEN E ADEM JASHARIT!!

SIQ KEMI NDEGJUAR PER YLLIN E FUTBOLLIT CRISTIANO RONALDO JU URON GJITH SHQIPTARVE 28 NENTORIN   PO ASHTU VEQANARISHT |HEROIT KOMBTAR ADEM JASHARIT DHE SHEJ RESPEKTI VESH NJE MAIC ME FOTON E TIJ APO QFARE SHTYRI YLLIN E FUTBOLLIT TE BEJE KETE GJEST

Prindërit e braktisën sepse nuk kishte këmbë (Video)

      Comments Off on Prindërit e braktisën sepse nuk kishte këmbë (Video)

Prindërit e braktisën sepse nuk kishte këmbë, por nuk do ta besoni se me çfarë merret ajo sot (Video) Jo të gjithë prindërit tregohen të mëshirshëm me fëmijët e tyre. Ka edhe nga ta që lënë anash fëmijët e tyre të paaftë. Shembulli më i mirë është ky në videon… Read more »

Martesa e çuditshme, nuset martohen me një pemë (FOTO LAJM)

      Comments Off on Martesa e çuditshme, nuset martohen me një pemë (FOTO LAJM)

Një grup i grave të reja janë filmuar duke marrë pjesë në një martesë të çuditshme masive, veshur me të bardha dhe lidhën martesë me një pemë. Aktivistët e natyrës mbajtën ceremoninë e pazakontë në kryeqytetin peruvian Lima, ku gjethet u përdorën në vend të konfetave dhe nuset puthnin “dhëndrin”… Read more »

Disa këshilla për ti larguar puçrrat shpejt e shpejtë

      Comments Off on Disa këshilla për ti larguar puçrrat shpejt e shpejtë

Të kërkosh këshilla se si të heqësh puçrrat është mjaft relative sepse në të vërtetë kur një puçër vendos të na bëjë vizitë, nuk mund ta heqim sa hap e mbyll sytë. Ajo që mund të bëjmë është të përdorim disa teknika për ti tharë më shpejt ato. Rregulli kryesor… Read more »