Gazetari kosovar në Gaza

      Comments Off on Gazetari kosovar në Gaza

Në një fotografi të 9 dhjetorit 2017, producenti i AP-së, kosovari Nebi Qena, shihet pranë forcave izraelite të sigurisë gjatë mbulimit të përleshjeve mes palestinezëve dhe forcave izraelite që kanë pasuar vendimin e Presidentit amerikan Donald Trump ditën e mërkurë që të njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Vendimi i… Read more »

Rrugët në Kosovë të kalueshme, por apelohet për kujdes

      Comments Off on Rrugët në Kosovë të kalueshme, por apelohet për kujdes

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka bërë me dije se të gjitha rrugët në Kosovë janë stabile dhe të kalueshme. Ai ka thënë se kompanitë e mirëmbajtjes së rrugëve janë në dispozicion për të reaguar kurdoherë. Lekaj u ka bërë thirrje qytetarëve që të lëvizin me kujdes të shtuar në… Read more »

Kamioni i Bechtel-Enka’s ua merr jetën dy të rinjve në Prizren

      Comments Off on Kamioni i Bechtel-Enka’s ua merr jetën dy të rinjve në Prizren

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm në magjistralen Prizren-Gjakovë, saktësisht në fshatin Krushë e Vogël dy të rinj kanë humbur jetën në aksident. Dyshohet se një kamion i ”Bechtel-Enkas” gjatë kyçjes në rrugë nuk i ka marrë masat e sigurisë dhe për këtë arsye ka ardhur deri të… Read more »

Lidhja Arabe: Vendimi i Trumpit është i pavlefshëm

      Comments Off on Lidhja Arabe: Vendimi i Trumpit është i pavlefshëm

Në deklaratën e përbashkët të publikuar pas takimit të jashtëzakonshëm për Kudsin, të zhvilluar në Kajro të Egjiptit nga ministrat e jashtëm të Lidhjes Arabe, theksohet se vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump, për njohjen e Kudsit si “kryeqytet të Izraelit” është i “pavlefshëm” dhe gjithashtu i është bërë thirrje… Read more »

Vdes 17 vjeçari i therur me thikë në Prishtinë

      Comments Off on Vdes 17 vjeçari i therur me thikë në Prishtinë

Një 17 vjeçar nuk u ka mbijetuar plagëve të marra nga therja me thikë sonte në Prishtinë. “Rreth orës 22:00 jemi informuar nga QKUK se personi i therur me thikë sot në Prishtinë ka ndërruar jetë”, ka thënë Florie Ahmeti nga zyra për informim e Policisë së Kosovës, rajoni i… Read more »