Erdogan: SHBA-ja më nuk mund të ndërmjetësojë midis Izraelit dhe Palestinës

      Comments Off on Erdogan: SHBA-ja më nuk mund të ndërmjetësojë midis Izraelit dhe Palestinës

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan deklaroi sot se SHBA-ja më nuk mund të jetë ndërmjetësues në zgjidhjen e konfliktit izraelito-palestinez, pasi presidenti amerikan Donald Tramp vendosi ta njohë Jerusalemin si kryeqytet i Izraelit. “Prej tash e tutje nuk mund SHBA-ja e njëanshme të ndërmjetësojë midis Izraelit dhe Palestinës, ajo periudhë… Read more »

Kapet duke bërë një sy gjumë në një “shfaqje patriotike”, studenti rrezikon ekzekutimin nga Kim Jong-un (Foto)

      Comments Off on Kapet duke bërë një sy gjumë në një “shfaqje patriotike”, studenti rrezikon ekzekutimin nga Kim Jong-un (Foto)

Duke bërë një sy gjumë gjatë një shfaqje patriotike, ky student i Koresë së Veriut ka rrezikuar dënimin më të madh nga diktatori Kim Jong-un, atë të dënimit me vdekje. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për pamje që tregojnë studentin në një shfaqje shtetërore cirku në kryeqytetin… Read more »

Parlamenti Europian vendos: “Shpëton dyneri”, do të vazhdojë të shitet në Evropë.

      Comments Off on Parlamenti Europian vendos: “Shpëton dyneri”, do të vazhdojë të shitet në Evropë.

Parlamenti Europian nuk ka mundur që të ndalojë shitjen e dynerit të famshëm në gjithë Evropën, dhe atë për vetëm tri vota. Sipas mediave të huaja, përcjell Fjala Press, bëhet fjalë për një plan për të ndaluar një shtesë që konsiderohet kyçe në mishin industrial për dynerin e famshëm. Duke… Read more »

Erdogan: SHBA-të ndërmjetës mes Izraelit dhe Palestinës? Kjo periudhë ka marrë fund!

      Comments Off on Erdogan: SHBA-të ndërmjetës mes Izraelit dhe Palestinës? Kjo periudhë ka marrë fund!

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha se SHBA nuk mund të jenë më një ndërmjetës në përpjekjet për t’i dhënë fund konfliktit izraelit-palestinez. Ai dërgoi një mesazh të tillë pas vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. “Nga tani e tutje, nuk ka… Read more »

Filmuan veten duke tërhequr zvarrë me anije peshkaqenin, të rinjtë rrezikohen të përfundojnë prapa grilave (Video)

      Comments Off on Filmuan veten duke tërhequr zvarrë me anije peshkaqenin, të rinjtë rrezikohen të përfundojnë prapa grilave (Video)

Tre djem të rinj, protagonist të një video rrëqethëse ku shfaqen duke tërhequr zvarrë me anije peshkaqenin gjigant, rrezikohen të përfundojnë prapa grilave. Autoritetet në Florida kanë filluar hetimet pasi videoja e të rinjve u shfaq në internet. Aty shihen ata tre duke qeshur derisa po lëviznin me shpejtësi të… Read more »

E çuditshme / Martesa bizare, nuset martohen me një pemë (Video)

      Comments Off on E çuditshme / Martesa bizare, nuset martohen me një pemë (Video)

Një grup i grave të reja janë filmuar duke marrë pjesë në martesë masive bizare – kur u veshën me fustane të bardhë që të “ndërrojnë unazat” me një pemë, shkruan Mirror. Aktivistet e natyrës mbajtën një ceremoni të pazakontë në kryeqytetin peruvian Lima, ku gjethet janë përdorur në vend… Read more »