Kik-boksieri Ahmetaj bën krenarë shqiptarët, fiton titullin kampion bote në “Wako Pro”

      Comments Off on Kik-boksieri Ahmetaj bën krenarë shqiptarët, fiton titullin kampion bote në “Wako Pro”

Kikboksieri kosovar, Shpetim Ahmetaj e ka zhvilluar të shtunën (mbrëmë) meçin për kampion bote në kategorinë “Wako Pro” kundër turkut të njohur, Kadir Tastan, të cilin e ka fituar në fund. Meçi mes Ahmetajt dhe Tastanit është zhvilluar nga ora 20:00 në sallën e sporteve “Karagaq” në qytetin e Pejë…. Read more »

Fillon festa në Shtabin e LDK-së

      Comments Off on Fillon festa në Shtabin e LDK-së

Në selinë kryesore të LDK-së në Istog tashmë veç ka filluar festa. Kryetari i LDK-së Isa Mustafa së bashku me anëtarët e kësaj partie Agim Veliu dhe anëtarë tjerë, ia kanë uruar fitoren kandidatit të LDK-së Haki Rugova.   Me të kuptuar për rezultatet e para simpatizantë të LDK-së kanë… Read more »

Daka: Dalja në zgjedhje në Istog 41.27 përqind, qytetarët treguan kulturë të lartë

      Comments Off on Daka: Dalja në zgjedhje në Istog 41.27 përqind, qytetarët treguan kulturë të lartë

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka dalë në konferencën e katër lidhur me rivotimin për raundin e dytë të zgjedhjeve në Istog, ku ka bërë me dije se dalja e votuesve është më e madhe se më19 nëntor. “Ju njoftoj se janë mbyllur në orën 19:00 të gjitha vendvotimet”. “Në… Read more »

‘Jeni një tufë langonjsh, s’keni cipë!’. Reagojnë ‘Guerrilsat’ për poshtërimin në Gjirokastër

      Comments Off on ‘Jeni një tufë langonjsh, s’keni cipë!’. Reagojnë ‘Guerrilsat’ për poshtërimin në Gjirokastër

Pas humbjes poshtëruese me Luftëtarin, ku Partizani u mund me shifrat e thella 5-0, tifogrupi “Ultras Guerrils” ka postuar një deklaratë të fortë në Facebook. Tifozët ultras i përvishen vetëm lojtarëve, të cilët i cilësojnë si një tufë langonjsh, që vetëm në shërbim të fanellës së Partizanit nuk janë. “Guerrils”,… Read more »

Cristiano Ronaldo’s individual highlights vs. Gremio – HD 1080i (VIDEO)

      Comments Off on Cristiano Ronaldo’s individual highlights vs. Gremio – HD 1080i (VIDEO)

Real Madrid won the FIFA CLUB WORLD CUP for a record third time while their players Toni Kroos and Cristiano Ronaldo became the first ever players to win the tournament four times. Not even any team has managed to win it four times. Gremio were tough and strong in defense… Read more »

Lucas Vasquez reveals why Cristiano Ronaldo ran towards him to celebrate the goal

      Comments Off on Lucas Vasquez reveals why Cristiano Ronaldo ran towards him to celebrate the goal

Real Madrid won the FIFA CLUB WORLD CUP for a record third time while their players Toni Kroos and Cristiano Ronaldo became the first ever players to win the tournament four times. Not even any team has managed to win it four times. Gremio were tough and strong in defense… Read more »