Pas tërmetit të fuqishëm, shihni çfarë bën Rita Ora për Shqipërinë (Video+Foto)

loading…


loading…


Të shtunën Shqipëria u godit nga disa tërmete të forta, ku dhjetëra njerëz mbetën të lënduar.

Për këtë ditën djeshme ka reaguar edhe këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora. Përmes një postimi në Instagram, Rita Ora ka kërkuar që të ndihmohet Shqipëria, përmes “Unicef”.

“Një termet me shkallë 5.6 magnitudë ka goditur Shqipërinë më 21 shtator, afër Kosovës, ku unë kam lindur. Tërhiqe (linkun) për të ndihmuar @unicef, ji aty për fëmijët e prekur nga fatkeqësitë kurdo dhe kudo që janë”, ka shkruar Rita Ora.

loading…


loading…


loading…


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *