Dua shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy” (Video)

      Comments Off on Dua shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy” (Video)

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike”, për këngën e saj të suksesshme “Electricity”, në bashkëpunim me Mark Ronson dhe Diplo. SHIK0 VIDE0N. Nese nuk hapet, shtyp rekIamen!

loading…