Ja si dukeshin para operacioneve plastike, Tuna ,Nora Istrefi ,Alketa Vejsiu …

      Comments Off on Ja si dukeshin para operacioneve plastike, Tuna ,Nora Istrefi ,Alketa Vejsiu …

Shpeshhere kur shohim kengetare apo prezantuese spektaklesh ne television, habitemi dhe themi: “Si ka mundesi qe sa me shume kalon kooha, keto zbukurohen…”, a thua se koha nuk iken dhe nuk le gjurme per to?Jo!

Sigurisht, koha iken dhe le gjurme per kedo, por ka nga ata njerez qe luften me kohen, e bejne me bisturi. Ka nga ata njerez qe po me bisturi rregullojne ndonje “prapesi” te vogel qe mund t’u kete krijuar natyra.

Dhe per ato femra qe nuk mjaftohen me pamjen e tyre… vjen bisturia dhe botoksi.Ka nga ato, te cilave operacioni u ka dale i suksesheem dhe i eshte rregulluar mjaft imazhi, ndersa ka disa te tjera per te cilat ne kemi rezerva

 

Sonilen p.sh.: e klasifikojme ne listen e “bisturise pa sukses”. Nuk e dime se si e ka menduar veten Sonila, por rendom degjohet te thuhet: “

Eshte bere e keqe, ka qene me e mire parra operacionit”. E ne fakt… botoksi dhe bisturia tek Sonila ka bere disa ekzagjerime.

Kush e mban mend Alketen ne fillimet e saj, e di mire qe rezultatet e nderhyrjes kirurgjikale kane qene mahnitese. Pa ekzagjerimee, vetem nje rimodelim i duhur i formave dhe ajo duket gjithnje… perfekte!

 

 

 

Arberia eshte rasti tipik, ku mund te thuuash me plot goje “me e mire e ema se e bija”. Nese e krahason me vajzen e saj,

Anxhelina, zor se dallon kush eshte e ema dhe kush eshte e bija. Por do ishim naive qe te mendonim se gjithe kjo bukuri eshte e natyrshme. Nejse, ne fund te fundit Arberies ia lejon dhe mosha.

 

 

loading…


loading…


loading…