Gjenden pjesë të aeroplanit në të cilin ndodhej Sala

      Comments Off on Gjenden pjesë të aeroplanit në të cilin ndodhej Sala

Kërkimet nënujore për futbollistin Emiliano Sala do të rinisin pasi që në një pazh janë gjetur pjesë të aeroplanit me të cilin ishte duke fluturuar.
Ato janë gjetur afër Surtaninville në gadishullin Cotentin të Francës në ditën e hënë, kanë njoftuar autoritetet, transmeton Klan Kosova.

Prandaj, Dega për Hetimin e Aksidenteve Ajrore (AAIB) ka identifikuar një zonë prej 4 miljesh katror për të nisur kërkimet.
Aeroplani me të cilin po fluturonte Sala dhe piloti David Ibbotson është zhdukur javën e kaluar.

loading…


loading…


loading…