Ronaldinho shënon gol nga mesi i fushës dhe duartrokitet edhe nga portieri kundërshtar (Video)

      Comments Off on Ronaldinho shënon gol nga mesi i fushës dhe duartrokitet edhe nga portieri kundërshtar (Video)

Legjendari Ronaldinho ka treguar edhe një herë se klasi nuk i mungon. Braziliani ka shënuar një ndeshje bamirëse gol nga 55 metra (mesi i fushës). Aq i bukur ishte goli i 37-vjeçarit, se ai u duartrokit edhe nga portieri kundërshtar.

Ndeshja u luajt në San Paolo, ndërsa pensionimi i Ronaldinhos pritet të ndodh edhe zyrtarisht në vitin e ardhshëm.

Vlen të theksohet se ish-ylli i Barçës ka fituar Topin e Artë në vitin 2005 me klubin katalunas. Vlen të theksohet si ai ka luajtur për PSG-në, Flamengo, Atletico Mineiro, Queretaro dhe Fluminense.

 

loading…


loading…


loading…