Category Archives: Kosove

Pamje nga momenti i thyerjes së kufirit në Koshare, 20 vjet më parë (Video)

      Comments Off on Pamje nga momenti i thyerjes së kufirit në Koshare, 20 vjet më parë (Video)

Janë bërë gati 20 vjet nga Beteja e Koshares, e cila konsiderohet si një nga betejat më të mëdha të luf.tës së Kosovës.Në këtë betejë, Brigada 138 “Agim Ramadani”, kishte arritur të thyej kufirin shqiptar-shqiptar, i cili për gati një shekull kishte ndarë shqiptarët.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni… Read more »

Amerika e Gjermania, dy shtete të fuqishme që e ‘trullosen’ Vuçiqin e Serbinë për Kosoven / VIDEO

      Comments Off on Amerika e Gjermania, dy shtete të fuqishme që e ‘trullosen’ Vuçiqin e Serbinë për Kosoven / VIDEO

Amerika e Gjermania, ishin dy shtete të fuqishme që e ‘trullosen’ Vuçiqin e Serbinë për Kosoven. Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka marrë dy goditje politike gjatë ditës së djeshme.I pari ishte presidenti amerikan, Donald Trump, i cili i kërkoi atij që ta njoh Kosovën, e më vonë edhe Berlini… Read more »

Mirë qe nuk po i’u japin vizat Kosovës, se nuk do na lini rehat as me punu këtu duke ardhur shpesh tek ne / VIDEO

      Comments Off on Mirë qe nuk po i’u japin vizat Kosovës, se nuk do na lini rehat as me punu këtu duke ardhur shpesh tek ne / VIDEO

E ky shqiptari që jeton në Gjermani i’u është përgjigjur shumë shpejtë dhe duke buzëqeshur pyetjes së gazetares, duke thënë më mirë që nuk kanë viza.Mirë qe nuk po i’u japin vizat juve Kosovës, se nuk do na lini rehat as me punu këtu, duke ardhur shpesh tek ne.Video është… Read more »

Ministri serb: Edhe pas 11 vitesh “Kosova është Serbi” / VIDEO ME PERKTHIM

      Comments Off on Ministri serb: Edhe pas 11 vitesh “Kosova është Serbi” / VIDEO ME PERKTHIM

Kryetari i Partisë Kombëtare Serbe (SNP) njëherësh ministër në Qeverinë e Serbisë, Nenad Popoviq ka thënë se edhe pas këtyre 11 viteve duke iu referuar përvjetorit të Pavarësisë se “Kosova është Serbi”.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e videosDuhet të Klikoni në Reklam dhe pas hapet

Ushtarët kosovarë parakalojnë për herë të parë në 11 vjetorin e Pavarësisë / VIDEO

      Comments Off on Ushtarët kosovarë parakalojnë për herë të parë në 11 vjetorin e Pavarësisë / VIDEO

Trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë filluar të parakalojnë në sheshet kryesore të Prishtinës.Parakalimi është bërë duke filluar nga Sheshi “Zahir Pajaziti” deri të Sheshi “Ibrahim Rugova” Ky parakalim është për nder të Ditës së Pavarësisë së Kosovës, njofton Klan Kosova.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme… Read more »

Veteranët kërkojnë përfshirjen në Ligjin e Pagave (VIDEO)

      Comments Off on Veteranët kërkojnë përfshirjen në Ligjin e Pagave (VIDEO)

Emblemën që e mbanin në uniforma, të premten e vendosën në flamuj e pankarta.Ish-ushtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dolën para qeverisë për të protestuar në shenjë pakënaqësie që sipas tyre, po u bëhet e padrejtë nga qeveritarët lidhur me pagat.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen… Read more »