Category Archives: Shqiperi

Pamje nga momenti i thyerjes së kufirit në Koshare, 20 vjet më parë (Video)

      Comments Off on Pamje nga momenti i thyerjes së kufirit në Koshare, 20 vjet më parë (Video)

Janë bërë gati 20 vjet nga Beteja e Koshares, e cila konsiderohet si një nga betejat më të mëdha të luf.tës së Kosovës.Në këtë betejë, Brigada 138 “Agim Ramadani”, kishte arritur të thyej kufirin shqiptar-shqiptar, i cili për gati një shekull kishte ndarë shqiptarët.

Të rinjtë e Shqipërisë surprizojnë policinë – u japin lule gjatë protestës / VIDEO

      Comments Off on Të rinjtë e Shqipërisë surprizojnë policinë – u japin lule gjatë protestës / VIDEO

Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike kanë dhënë një mesazh mjaft të bukur në momentet e para të fillimit të protestës para kryeministrisë.Ata u kanë dhënë lule të gjithë efektivëve të policisë, të cilët janë pozicionuar në rreshtin e parë të përballjes me protestuesit.Video është më poshtë se… Read more »

Deputeti shqiptar: Skënderbeu është babai i sërbisë – VIDEO

      Comments Off on Deputeti shqiptar: Skënderbeu është babai i sërbisë – VIDEO

Deklarata e deputetit shqiptar Dritan Abazoviq, për Skënderbeun ka nxitur reagime të ashpra nga publiku shqiptar.Deputeti shqiptar në Mal të Zi, Dritan Abazoviç ka deklaruar se Skënderbeu nuk është shqiptar. Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e videosDuhet të Klikoni në Reklam dhe pas hapet

“Të kemi kujdes në edukimin e fëmijëve tanë, t’i trajtojmë ata me mëshirë… (Lexojeni)

      Comments Off on “Të kemi kujdes në edukimin e fëmijëve tanë, t’i trajtojmë ata me mëshirë… (Lexojeni)

“Të kemi kujdes në edukimin e fëmijëve tanë, t’i trajtojmë ata me mëshirë që rastet negative t’i shëndërrojmë në raste të arta pozitive”. (Abdullah Abdulmu’ti) Një ditë sa ishte në klasë të dytë djalit tim i kishte humbur lapsi. Kur u kthye nga shkolla më tregoi dhe e pyeta se… Read more »

Berisha i përgjigjet Thaçit: Më përpara dal në debat me Vuçiqin, sesa me ty / VIDEO

      Comments Off on Berisha i përgjigjet Thaçit: Më përpara dal në debat me Vuçiqin, sesa me ty / VIDEO

Ish-kryeministri i Shqipërisë, njëherësh ish-president i vendit, Sali Berisha, i është përgjigjur presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, pas ftesës së tij për një debat publik mes tyre.​Thaçi ka kërkuar të enjten ballafaqim televiziv me Berishën, pasi ish-udhëheqësi i Shqipërisë javëve të fundit ka paraqitur një sërë argumentesh kundër idesë së… Read more »

Rashica thotë se para ndeshjeve dëgjon këngët e Unikkatil-it / VIDEO

      Comments Off on Rashica thotë se para ndeshjeve dëgjon këngët e Unikkatil-it / VIDEO

Milot Rashica ka pranuar në një intervistë të dhënë së fundmi se i dëgjon para ndeshjeve këngët e artistit shqiptar Unikkatil për shkak se ato e motivojnë atë.Anësori 22-vjeçar ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të skuadrës së tij Ëerder Bremen duke zbuluar një mori gjërash. Video është më… Read more »