Category Archives: Sport

Bomba e ditës: Barca transferon dy lojtarë për 200 milionë euro

      Comments Off on Bomba e ditës: Barca transferon dy lojtarë për 200 milionë euro

‘Katalanët’ janë shpallur kampion të La Ligas për sezonin 2018/2019, por kanë përjetuar një eliminim të rëndë nga Liga e Kampionëve, duke u përmbysur nga epërsia 3:0 në 4:3 në ‘Anfield Road’ nga Liverpool. Mediet në Spanjë raportojnë se disa lojtarë do të largohen nga ‘Camp Nou’ këtë verë, dhe… Read more »

Arbër: Kam gjak Kosove, jam i lumtur dhe krenar për vendin tim

      Comments Off on Arbër: Kam gjak Kosove, jam i lumtur dhe krenar për vendin tim

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli tashmë e ka “harruar” kampionatin holandez dhe po e shijon aventurën e re në Francë me skuadrën e Reims.Mirëpo, pa marrë parasysh ku luan dhe ku gjendet, ai nuk e harron Kosovën dhe flet për vendin e tij me shumë krenari. Video është… Read more »

Çiklisti përplaset me drerin, thyen këmbën – VIDEO

      Comments Off on Çiklisti përplaset me drerin, thyen këmbën – VIDEO

Një çiklist profesionist ishte duke qarkulluar në një rrugë të pastër dhe krejtësisht i qetë, kur para tij papritmas i doli një dre, duke e rrëzuar për tokë.Rezultati përfundimtar ishte biçikleta e shkatërruar, disa njolla në rrugë dhe një këmbë e thyer. Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme… Read more »

Rashica thotë se para ndeshjeve dëgjon këngët e Unikkatil-it / VIDEO

      Comments Off on Rashica thotë se para ndeshjeve dëgjon këngët e Unikkatil-it / VIDEO

Milot Rashica ka pranuar në një intervistë të dhënë së fundmi se i dëgjon para ndeshjeve këngët e artistit shqiptar Unikkatil për shkak se ato e motivojnë atë.Anësori 22-vjeçar ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të skuadrës së tij Ëerder Bremen duke zbuluar një mori gjërash. Video është më… Read more »

Gjenden pjesë të aeroplanit në të cilin ndodhej Sala

      Comments Off on Gjenden pjesë të aeroplanit në të cilin ndodhej Sala

Kërkimet nënujore për futbollistin Emiliano Sala do të rinisin pasi që në një pazh janë gjetur pjesë të aeroplanit me të cilin ishte duke fluturuar.Ato janë gjetur afër Surtaninville në gadishullin Cotentin të Francës në ditën e hënë, kanë njoftuar autoritetet, transmeton Klan Kosova. Prandaj, Dega për Hetimin e Aksidenteve… Read more »