Category Archives: Sport

Arbër: Kam gjak Kosove, jam i lumtur dhe krenar për vendin tim

      Comments Off on Arbër: Kam gjak Kosove, jam i lumtur dhe krenar për vendin tim

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli tashmë e ka “harruar” kampionatin holandez dhe po e shijon aventurën e re në Francë me skuadrën e Reims.Mirëpo, pa marrë parasysh ku luan dhe ku gjendet, ai nuk e harron Kosovën dhe flet për vendin e tij me shumë krenari. Video është… Read more »

Çiklisti përplaset me drerin, thyen këmbën – VIDEO

      Comments Off on Çiklisti përplaset me drerin, thyen këmbën – VIDEO

Një çiklist profesionist ishte duke qarkulluar në një rrugë të pastër dhe krejtësisht i qetë, kur para tij papritmas i doli një dre, duke e rrëzuar për tokë.Rezultati përfundimtar ishte biçikleta e shkatërruar, disa njolla në rrugë dhe një këmbë e thyer. Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme… Read more »

Rashica thotë se para ndeshjeve dëgjon këngët e Unikkatil-it / VIDEO

      Comments Off on Rashica thotë se para ndeshjeve dëgjon këngët e Unikkatil-it / VIDEO

Milot Rashica ka pranuar në një intervistë të dhënë së fundmi se i dëgjon para ndeshjeve këngët e artistit shqiptar Unikkatil për shkak se ato e motivojnë atë.Anësori 22-vjeçar ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të skuadrës së tij Ëerder Bremen duke zbuluar një mori gjërash. Video është më… Read more »

Gjenden pjesë të aeroplanit në të cilin ndodhej Sala

      Comments Off on Gjenden pjesë të aeroplanit në të cilin ndodhej Sala

Kërkimet nënujore për futbollistin Emiliano Sala do të rinisin pasi që në një pazh janë gjetur pjesë të aeroplanit me të cilin ishte duke fluturuar.Ato janë gjetur afër Surtaninville në gadishullin Cotentin të Francës në ditën e hënë, kanë njoftuar autoritetet, transmeton Klan Kosova. Prandaj, Dega për Hetimin e Aksidenteve… Read more »

Lorik Cana: Atë që arriti Kosova kaq shpejt, Shqipëria nuk e ka bërë dot për 80 vite / VIDEO

      Comments Off on Lorik Cana: Atë që arriti Kosova kaq shpejt, Shqipëria nuk e ka bërë dot për 80 vite / VIDEO

Lorik Cana po i shijon ditët e pushimit nga fushat e blerta. Mes Shqipërisë, ku është vendosur me familjen e tij të ngushtë, dhe Kosovës, ku babai i tij, Agimi, drejton një klub futbolli (Vllaznimi), ish-kapiteni kuqezi është në periudhë ku tanimë jep herë pas here intervista. Video është më… Read more »

Shikone se çfarë i bën në Xherdan Shaqiri në stërvitje – VIDEO

      Comments Off on Shikone se çfarë i bën në Xherdan Shaqiri në stërvitje – VIDEO

Xherdan Shaqiri turpëron keq ‘yllin’ e Liverpoolit, shikoni çfarë i bën në stërvitje.Xherdan Shaqiri po kalon një formë të jashtëzakonshme ku ka fituar vendin e titullarit te skuadra e Liverpoolit.Së fundmi lojtari me origjinë shqiptare turpëroi keq në stërvitje shokun e skuadrës duke i kaluar topin mes këmbëve. Video është… Read more »