Author Archives: admin2

Naim Abazi: ‘Halil Kastrati shumicën e parave i fut në xhep të vet, me disa më pas ndërton shtëpia’ (Video)

      Comments Off on Naim Abazi: ‘Halil Kastrati shumicën e parave i fut në xhep të vet, me disa më pas ndërton shtëpia’ (Video)

Këngëtari Naim Abazi vjen me një intervistë ekskluzive në emisionin ‘Mirage’ aty ku flet për shuë të pathëna. Abazi foli rreth karrierës së tij muzikore dhe asaj televizive, jetës private, por i ka thënë edhe disa fjalë për hoxhën dhe humanistin Halil Kastrati. Ai ka thënë se Halil Kastrati po… Read more »

“Sot ditë e xhuma, qendra e fshatit Sllupçan e zbrazur, rinia ka ikur në Perëndim”

      Comments Off on “Sot ditë e xhuma, qendra e fshatit Sllupçan e zbrazur, rinia ka ikur në Perëndim”

Ikja e rinisë po shndërrohet në sëmundje të pashërueshme për fshatrat shqiptare në Maqedoni, e kjo posaçërisht vlen për Sllupçanin. Banorët thonë se brenda vetëm një muaji nga ky fshat kanë ikur rreth 3000 rinitarë, shkruan Gazeta Lajm. “Sot ditë xhumaje. Dikur qender e fshatit perplot me njerz pleq e… Read more »

Një shofer taksie gjeti një çantë në ulësen e pasme, por kur pa i habitur çfarë kishte brenda saj bëri një gjest që askush nuk do ta besonte

      Comments Off on Një shofer taksie gjeti një çantë në ulësen e pasme, por kur pa i habitur çfarë kishte brenda saj bëri një gjest që askush nuk do ta besonte

Ndonjëherë në jetë jemi përballur me situata të papritura. E njëjta gjë mund të thuhet për Raymond “Buzzy” MacCausland nga Middleton, New Hampshire, Boston, SHBA.Raymond është një shofer taksie dhe ka punuar për më shumë se 50 vjet. Gjatë viteve, ai kishte hasur shumë sende që njerëzit mund te harronin… Read more »

Emocionale ,7-vjeçari ndërron jetë në krahët e prindërve (Video)

      Comments Off on Emocionale ,7-vjeçari ndërron jetë në krahët e prindërve (Video)

Mason Timmins është 7 – vjeçari i cili ka ndërruar jetë në krahët e prindërve të tij.Vogëlushi është një tjetër vi’ktimë e sëm’undjes së meningjitit, mjaft e përhapur kjo në Britani.Prindërit e tij Claire dhe Mark Timmins, kanë publikuar foton e cila tregon momentet e fundit të jetës së djalit… Read more »

Këto pesë gjëra ndodhin me trupin tuaj kur hani dy vezë në ditë. Kurrë s’ma merrte mendja për …

      Comments Off on Këto pesë gjëra ndodhin me trupin tuaj kur hani dy vezë në ditë. Kurrë s’ma merrte mendja për …

Sipas studimeve të shumta, mëngjesi më i mirë duhet të përfshijë një vezë në çdo formë, edhe nëse është zier apo një omëletë. Ne po ju rendisim disa prej përfitimeve kryesore, nga konsumimi i dy vezëve:1. Ju ulni rrezikun e shfaqjes së ndonjë sëmundjeje kardiovaskulare .Kolesteroli i lartë është shumë… Read more »

Imrani i shtrirë në shtrat ka nevojë për ndihmë, vetëm 22 vjet vuan nga së’mundje e rëndë (Video)

      Comments Off on Imrani i shtrirë në shtrat ka nevojë për ndihmë, vetëm 22 vjet vuan nga së’mundje e rëndë (Video)

Imrani ka nevojë për ndihmën tonë Imrami sot ka ditëlindjen dhe pret nga ju t’ia zgjateni dorën Është 22 vjeçar, që 15 vite vuan nga sëmundja e Epi’lepsisë mirëpo 3 vitet e fundit gjendja i është keqësuar tejmase, ku sulmet gjatë ditës kanë arritur deri në dhjetë. Kjo gjendje është… Read more »