Author Archives: admin

Shënohet edhe viktima e 16-të e aksidentit në Llaskarcë

      Comments Off on Shënohet edhe viktima e 16-të e aksidentit në Llaskarcë

Shënohet edhe viktima e 16 e aksidentit tragjik të 13 shkurtit në Llaskarcë. Bëhet fjalë për vajzën 19 vjeçare e cila ishte në gjendje kritike që nga momenti kur ndodhi aksidenti, ndërsa për ta shpëtuar mjekët vendosën t’i amputojnë njërën këmbë e cila nga dëmtimi i madh i rrezikonte atëherë… Read more »

Zelandë e Re, të premten banda e motoçiklistëve do të bëjë roje në xhami

      Comments Off on Zelandë e Re, të premten banda e motoçiklistëve do të bëjë roje në xhami

Pas lajmit se muslimanët në Hamilton të Zelandës së Re frikësohen të shkojnë në xhami për namazin e xhumasë nga shkaku i sulmit terrorist që ndodhi të premten e kaluar, një bandë motoçiklistësh premtoi se do të bërë roje për muslimanët, në shenjë solidariteti. Sonny Fatu, në cilësi të liderit… Read more »

Komandant Malisheva nga burgu: Secili politikan që ka lidhje me kurthin dhe na bje n’dorë, do rrihet e dërmohet – VIDEO

      Comments Off on Komandant Malisheva nga burgu: Secili politikan që ka lidhje me kurthin dhe na bje n’dorë, do rrihet e dërmohet – VIDEO

Muhamet Krasniqi i njohur si komandant Malisheva ka shpjeguar lidhur me rrahjen që ka ndodhur në burgun e Shutkës në Shkup ndaj dy ish ministrave të VMRO-DPMNE-së, Mile Janakievski dhe Spiro Ristevski. Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e videosDuhet të Klikoni në Reklam dhe pas… Read more »

Kallashi gris pantallonat dhe çmend Noizyn me “twerk”, të gjithë shpërthejnë në ulërima / VIDEO

      Comments Off on Kallashi gris pantallonat dhe çmend Noizyn me “twerk”, të gjithë shpërthejnë në ulërima / VIDEO

Por, kërcimi “twerk” që ka bërë valltarja nga Kosova Donjeta Kosumi ka bërë që të gjithë të pranishmit të shpërthenin në ulërima.Pantallonat e saj tek vithet ishin të grisura ku kërcimi “twerk” i ka “çmendur” të gjithë, po ashtu edhe Noizyn që këndonte në krah të saj. Video është më… Read more »

Kështu gëzohen fëmijët me aftësi të kufizuara – VIDEO

      Comments Off on Kështu gëzohen fëmijët me aftësi të kufizuara – VIDEO

Në ditën e fundit të këtij viti, ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica ka shpërndarë dhurata për fëmijët me aftësi të kufizuara në Handikos.pas shpërndarjes së dhuratave tha se me këtë veprim po duan të tregojnë përkushtimin që e kanë ndaj këtyre kategorive. Video është më poshtë se… Read more »

Vučić e quan Kosovën të varfër – VIDEO

      Comments Off on Vučić e quan Kosovën të varfër – VIDEO

Vucic ne nje deklarat per mediat Serbe e tha nje fjale ku Kosova eshte e vdekur nje nder vendet me fukara sepse ne si Serbi i kemi mbajtur shqiptaret e kosoves gjalle me ushqime te ndryshme.Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e videosDuhet të Klikoni në… Read more »