Shënohet edhe viktima e 16-të e aksidentit në Llaskarcë

      Comments Off on Shënohet edhe viktima e 16-të e aksidentit në Llaskarcë

Shënohet edhe viktima e 16 e aksidentit tragjik të 13 shkurtit në Llaskarcë. Bëhet fjalë për vajzën 19 vjeçare e cila ishte në gjendje kritike që nga momenti kur ndodhi aksidenti, ndërsa për ta shpëtuar mjekët vendosën t’i amputojnë njërën këmbë e cila nga dëmtimi i madh i rrezikonte atëherë… Read more »

Zelandë e Re, të premten banda e motoçiklistëve do të bëjë roje në xhami

      Comments Off on Zelandë e Re, të premten banda e motoçiklistëve do të bëjë roje në xhami

Pas lajmit se muslimanët në Hamilton të Zelandës së Re frikësohen të shkojnë në xhami për namazin e xhumasë nga shkaku i sulmit terrorist që ndodhi të premten e kaluar, një bandë motoçiklistësh premtoi se do të bërë roje për muslimanët, në shenjë solidariteti. Sonny Fatu, në cilësi të liderit… Read more »

Naim Abazi: ‘Halil Kastrati shumicën e parave i fut në xhep të vet, me disa më pas ndërton shtëpia’ (Video)

      Comments Off on Naim Abazi: ‘Halil Kastrati shumicën e parave i fut në xhep të vet, me disa më pas ndërton shtëpia’ (Video)

Këngëtari Naim Abazi vjen me një intervistë ekskluzive në emisionin ‘Mirage’ aty ku flet për shuë të pathëna. Abazi foli rreth karrierës së tij muzikore dhe asaj televizive, jetës private, por i ka thënë edhe disa fjalë për hoxhën dhe humanistin Halil Kastrati. Ai ka thënë se Halil Kastrati po… Read more »

“Sot ditë e xhuma, qendra e fshatit Sllupçan e zbrazur, rinia ka ikur në Perëndim”

      Comments Off on “Sot ditë e xhuma, qendra e fshatit Sllupçan e zbrazur, rinia ka ikur në Perëndim”

Ikja e rinisë po shndërrohet në sëmundje të pashërueshme për fshatrat shqiptare në Maqedoni, e kjo posaçërisht vlen për Sllupçanin. Banorët thonë se brenda vetëm një muaji nga ky fshat kanë ikur rreth 3000 rinitarë, shkruan Gazeta Lajm. “Sot ditë xhumaje. Dikur qender e fshatit perplot me njerz pleq e… Read more »

Komandant Malisheva nga burgu: Secili politikan që ka lidhje me kurthin dhe na bje n’dorë, do rrihet e dërmohet – VIDEO

      Comments Off on Komandant Malisheva nga burgu: Secili politikan që ka lidhje me kurthin dhe na bje n’dorë, do rrihet e dërmohet – VIDEO

Muhamet Krasniqi i njohur si komandant Malisheva ka shpjeguar lidhur me rrahjen që ka ndodhur në burgun e Shutkës në Shkup ndaj dy ish ministrave të VMRO-DPMNE-së, Mile Janakievski dhe Spiro Ristevski. Video është më poshtë se ReklamaNëse keni probleme me hapjen e videosDuhet të Klikoni në Reklam dhe pas… Read more »

Kallashi gris pantallonat dhe çmend Noizyn me “twerk”, të gjithë shpërthejnë në ulërima / VIDEO

      Comments Off on Kallashi gris pantallonat dhe çmend Noizyn me “twerk”, të gjithë shpërthejnë në ulërima / VIDEO

Por, kërcimi “twerk” që ka bërë valltarja nga Kosova Donjeta Kosumi ka bërë që të gjithë të pranishmit të shpërthenin në ulërima.Pantallonat e saj tek vithet ishin të grisura ku kërcimi “twerk” i ka “çmendur” të gjithë, po ashtu edhe Noizyn që këndonte në krah të saj. Video është më… Read more »