Category Archives: Shqiperi

Për t’i treguar njerëzve kush është Allahu krijuesi i tyre, pse Profeti Muhamed Alejhi selam është shembulli i jetës…!

      Comments Off on Për t’i treguar njerëzve kush është Allahu krijuesi i tyre, pse Profeti Muhamed Alejhi selam është shembulli i jetës…!

Vellezer dhe motra te nderuara, per ti treguar njerezve kush eshte Allahu krijuesi i tyre, pse Profeti Muhamed Alejhi Selam eshte shembulli i jetes, per te ruajtur me dinjitet Meken e shenjte, Medinen e shndritshme dhe Kudsin e begate nuk duhet vajtuar, por duhet shtuar dituria, arsimi, morali, mençuria dhe… Read more »

Historia e agjentit të CIA-s, që u kap rob dhe u pushkatua me shumë grekë tjerë nga regjimi i Enverit

      Comments Off on Historia e agjentit të CIA-s, që u kap rob dhe u pushkatua me shumë grekë tjerë nga regjimi i Enverit

Më poshtë mund ta lexoni historinë e 23-vjeçarit Nikos Akrivojanis, të pilotit grek që u ul me aeroplanin e tij afër qytetit të Sarandës dhe u pushkatua pasi u zbulua se ishte agjent i CIA-s. Ai deklaroi se kishte shkuar në Shqipëri pasi e urrente regjimin shtetëror në Greqi. Por,… Read more »

Gruas 62-vjeçare i bie të fikët, policia shqiptare e çon në maternitet (Video)

      Comments Off on Gruas 62-vjeçare i bie të fikët, policia shqiptare e çon në maternitet (Video)

62-vjeçarja Barizhe Mance rrëfen se në 13 shtator 2016 kishte gjetur jashtë portës një shashkë dhe e kishte varur mbi portë. Kjo u bë shkak që policia ta arrestonte dhe të bastiste shtëpinë e dy të moshuarve, Mezhdet dhe Barizhe Mance. I shoqi rrëfen ditën kur policia arreston bashkëshorten e… Read more »

Djali i Enver Hoxhës, Sokol Hoxha zbulon amanetin e fundit të të atit.

      Comments Off on Djali i Enver Hoxhës, Sokol Hoxha zbulon amanetin e fundit të të atit.

Sokol Hoxha, djali i ish-udhëheqësit komunist Enver Hoxha zbulon në një intervistë të dhënë për Panorama amanetin e fundit që i la i ati. Ai tregon se ende nuk e di pse ishte i preferuari i te atit. “Nuk di ta them me saktësi. Ndoshta për zgjedhjet e drejta që… Read more »