Category Archives: Sport

SHKËNDIJA E MBYLL ME STIL KAMPIONI GJYSMËSEZONIN E PARË NË LPFM

      Comments Off on SHKËNDIJA E MBYLL ME STIL KAMPIONI GJYSMËSEZONIN E PARË NË LPFM

Shkëndija me stil kampioni ka mbyllur gjysmësezonin e parë në elitën e futbollit vendor, duke mundur Pelisterin me rezultatin 3:0, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija si në çdo ndeshje të këtij gjysmësezoni ishte dominues ndaj kundërshtarit, që nga fillimi e deri në fund, mirëpo që të tre golat kjo skuadër në përballjen… Read more »

Xherdan Shaqiri nuk di të ndalet, shënon sërish sot! (Video)

      Comments Off on Xherdan Shaqiri nuk di të ndalet, shënon sërish sot! (Video)

Stoke City ka barazuar rezultatin ndaj Swanseas në 1-1. Goli erdhi nga Xherdan Shaqiri në minutën e 36-të, kjo pas asisitmit nga Joe Allen. Shaqiri i shënoi edhe Crystal Palaces në javën e kaluar. Shaqirin zakonisht jemi mësuar ta shikojmë duke shënuar gola nga distanca, por këtë herë ai shënoi… Read more »

Si t’i dalloni sëmundjet përmes këmbëve?

      Comments Off on Si t’i dalloni sëmundjet përmes këmbëve?

Dhimbjen në këmbë mos e merrni automatikisht si problem nga takat e larta apo nga këpucët e parehatshme. Kjo mund të jetë shenjë e ndonjë thyerjeje të lehtë e cila rrit rrezikun nga osteoporoza Dhimbjet apo pasiguria para ecjes mund të tregojnë në shumë sëmundje. Therjet në këmbë mund të… Read more »

Zbulohet kundërshtari i radhës i Nuri Seferit, ai është i frikshëm (Foto)

      Comments Off on Zbulohet kundërshtari i radhës i Nuri Seferit, ai është i frikshëm (Foto)

“Tysoni” shqiptar, Nuri Seferi zyrtarizoi kthimin e tij në ring dhe ajo datë do të jetë 22 dhjetori i këtij viti. Por, Seferi edhe pse dha lajmin e shumë pritur, nuk e zbuloi kundërshtarin dhe detajet tjera. IndeksOnline, mëson se si kundërshtar boksieri shqiptar do ta ketë gjeorgjianin, Gogita Gorgiladze…. Read more »

Hidhet shorti i Kampionatit Botëror ‘Rusia 2018’, tetë super grupe me nga katër skuadra (Foto)

      Comments Off on Hidhet shorti i Kampionatit Botëror ‘Rusia 2018’, tetë super grupe me nga katër skuadra (Foto)

Është hedhur shorti për Kampionatin Botëror Rusia 2018, ku nuk mungojnë grupet shumë të forta. Ishte presidenti i Rusisë, Vladimit Putin, ai që ka hapur ceremoninë, duke iu uruar mirëseardhje të gjitha kombëtareve që do të jenë të pranishme në këtë event madhor. 11 qytet dhe 12 stadiume do ta… Read more »