Category Archives: Bota

Ata që duan të punësohen në Gjermani, duhet ta plotësojnë vetëm një kusht

      Comments Off on Ata që duan të punësohen në Gjermani, duhet ta plotësojnë vetëm një kusht

Gjermania ka lehtësuar procedurat për marrjen e vizës së punësimit nga vendet e Ballkanit Perëndimor duke u bërë thirrje njerëzve që të tërhiqen nga kërkesa për azil dhe të regjistrohen për punë në ndonjë agjenci apo ndërmarrje. Sipas “Die Welt” në Gjermani numri i vizave të punës për shqiptarë, boshnjakë… Read more »

Pilotët ushtarakë grekë refuzojnë të përshëndetin Erdoganin

      Comments Off on Pilotët ushtarakë grekë refuzojnë të përshëndetin Erdoganin

Pilotët ushtarakë grekë, të cilët ishin në përcjellje nderi të aeroplanit zyrtar të presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, refuzuan ta përshëndesin kur ai arriti për vizitë zyrtare në Greqi, e para kjo e një shefi të shtetit turk në Greqi pas 65 vjetësh. Gazeta greke “Ta nea” sot shkruan… Read more »

Si reagoi Sulltan Abdulhamidi II kur jehudët i kërkuan të ua shesë tokat palestineze?!

      Comments Off on Si reagoi Sulltan Abdulhamidi II kur jehudët i kërkuan të ua shesë tokat palestineze?!

Një delegacion i jehudëve kërkuan nga sulltan AbdulHamidi II, shitjen e tokave të Palestinës, ndërsa AbdulHamidi i refuzoi ata duke ju thënë: “Sikur të më dhuroni ar, sa gjërësia e tokës, nuk do të pranoj. Tokat e Palestinës nuk janë pronë e imja por e ummetit Islam, ajo që u… Read more »

Djali 8 vjecar zgjohet nga koma dhe tregon se…

      Comments Off on Djali 8 vjecar zgjohet nga koma dhe tregon se…

Jeta mund te ndryshoje brenda nje casti Landon Kemp e di mire kete. . Per nje moment te vetem bota e tij u shemb . Ishte vera e vitit 2012 . Vellai i madh i Landon drejtonte makinen drejte shtepise dhe bashke me to ishte Landon dhe i ati tyre… Read more »

15 minuta kohe per te humbur peshe (VIDEO)

      Comments Off on 15 minuta kohe per te humbur peshe (VIDEO)

Kombinimi i shegës dhe hurmave me farë është një kombinim perfekt për të parandaluar bllokimin e arterieve. Kjo është një përzierje e cila mund të zvogëlojë forcimin në zemër me 33% dhe redukton yndyrën e depozituar në 28%. Shega dhe hurmat arabe përmbajnë antioksidantë, të cilat zvogëlojnë një proces të… Read more »

Mjeku refuzoi ta kontrollojë! Vdes 5 vjeçarja, arsyeja do t’ju shokojë

      Comments Off on Mjeku refuzoi ta kontrollojë! Vdes 5 vjeçarja, arsyeja do t’ju shokojë

Një vajzë e vogël e sëmurë rëndë vdiq pas idoktori refuzoi ta vizitonte atë, sepse ajo erdhi disa minuta me vonesë për takimin emergjent.Ellie-May Clark, 5 vjece, vdiq nga një sulm astmë pasi Dr Joanne Rowe refuzoi ta kontrollonte, pavarësisht se ai e dinte më përpara se vajza ishte në… Read more »