Author Archives: admin

Si t’i dalloni sëmundjet përmes këmbëve?

      Comments Off on Si t’i dalloni sëmundjet përmes këmbëve?

Dhimbjen në këmbë mos e merrni automatikisht si problem nga takat e larta apo nga këpucët e parehatshme. Kjo mund të jetë shenjë e ndonjë thyerjeje të lehtë e cila rrit rrezikun nga osteoporoza Dhimbjet apo pasiguria para ecjes mund të tregojnë në shumë sëmundje. Therjet në këmbë mund të… Read more »

EMOCIONUESE: Si reagoi gruaja kur e pa ish të dashurin pas 30 vitesh (Video)

      Comments Off on EMOCIONUESE: Si reagoi gruaja kur e pa ish të dashurin pas 30 vitesh (Video)

Artistja Marina Abramovic ka emision të sajin ku mbledh persona të panjofshëm dhe ‘flet’ me ta përmes shikimit.Por, Marina, ka pasur një mysafir të veçantë në një nga emisionet e këtij formati.Ajo dhe Ulay, në vitet e 70-ta ishin në lidhje dhe për shkaqe të ndryshme lidhja e tyre pëfundoi…. Read more »

Pyetja e këtij djaloshi “përloti” Shefqet Krasniqin, Nëse je i dobët mos e dëgjo (Video)

      Comments Off on Pyetja e këtij djaloshi “përloti” Shefqet Krasniqin, Nëse je i dobët mos e dëgjo (Video)

Është i njohur si doktor i zemrave. Ai në një emsion, ku ai jep përgjigjje për shumë pyetje të karakterit fetar, është kur ka marrë një pyetje të karakterit subjektiv.Një telefonues e kishte pyetur: “Çfarë do ti thonit Profetit Muhamed po ta takonit tani?”Kjo pyetje sikur e ka sikletuar hoxhën… Read more »

E FUNDIT: Tragjedi e madhe sapo ndodhi, 9 të vdekur e 13 të lënduar

      Comments Off on E FUNDIT: Tragjedi e madhe sapo ndodhi, 9 të vdekur e 13 të lënduar

Është rrotulluar autobusi i cili ishte i mbushur me udhëtarë.Prej gjithë udhëtarëve sa ishin në të 9 persona fatkeqsisht kanë gjetur vdekjen derisa 13 të tjerë kanë marrë lëndime të rënda trupore kurse policia menjeher i thirren ambulancen.Ngjarja ka ndodhur kur autobusi ishte në shpejtësi dhe në momentin kur ishte… Read more »

Mjeku shqiptar nga Maqedonia, shpresa e shëndetësisë gjermane

      Comments Off on Mjeku shqiptar nga Maqedonia, shpresa e shëndetësisë gjermane

Dymbëdhjetë për qind e e mjekëve në Klinikën Obergöltzsch në Rodewisch të Gjermanisë janë të huaj. Njëri nga ta është edhe shqiptari nga Maqedonia, Besmir Elmazi (nga fshati Krani i Prespës), i cili tash e një vit është duke jetuar në qytetin gjerman. Kur i erdhi oferta nga Obergöltzsch, Besmir… Read more »

Zbulohet kundërshtari i radhës i Nuri Seferit, ai është i frikshëm (Foto)

      Comments Off on Zbulohet kundërshtari i radhës i Nuri Seferit, ai është i frikshëm (Foto)

“Tysoni” shqiptar, Nuri Seferi zyrtarizoi kthimin e tij në ring dhe ajo datë do të jetë 22 dhjetori i këtij viti. Por, Seferi edhe pse dha lajmin e shumë pritur, nuk e zbuloi kundërshtarin dhe detajet tjera. IndeksOnline, mëson se si kundërshtar boksieri shqiptar do ta ketë gjeorgjianin, Gogita Gorgiladze…. Read more »